V središču stavniške afere je rokometni zvezdnik Nikola Karabatić. Foto: EPA
V središču stavniške afere je rokometni zvezdnik Nikola Karabatić. Foto: EPA

To pomeni, da se osumljeni igralci lahko znova medsebojno družijo in teoretično tudi branijo barve francoskega prvaka, sodišče pa jim je prepovedalo stike s predstavniki medijev.

Francosko sodišče je slovenskemu reprezentantu Draganu Gajiću že pretekli teden odpravilo prepoved stika s klubom in mu prižgalo zeleno luč za vrnitev na rokometna igrišča, tako da ga je selektor slovenske reprezentance Boris Denić lahko uvrstil na seznam za kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu proti Romuniji in Belorusiji.

Rokometna afera je v Franciji izbruhnila, ko so policijski preiskovalci postali pozorni zaradi nenavadno visokega števila stav na tekmo Cesson-Rennes - Montpellier, ki je bila 12. maja letos. Tedaj so stave za 40-krat presegle povprečje, sumljivo pa je bilo tudi to, da so bile stave v 99,94 odstotka vplačane za poraz Montpelliera.

Stave so vplačevali le v Montpellieru, Rennesu in Parizu, zneski vplačil pa niso presegali 100 evrov in so bili poravnani z gotovino, tako da se stavcem ni bilo treba identificirati. Policija je uporabila tudi prikrite metode, v telefonskem prisluškovanju pa je ujela pogovore med igralci, ki so bili prepričani o porazu svoje ekipe. Montpellier si je sicer že predtem zagotovil naslov prvaka, zato poraz ni imel posledic v tekmovalnem smislu.

Celotna afera je imela posledice tudi za francoskega rokometnega velikana, med drugim ga je zapustil eden največjih pokroviteljev - japonsko podjetje Brother.