Ivan Slišković je bil z osmimi goli prvi strelec tekme. Foto: Aleš Fevžer
Gašper Marguč
Gašper Marguč v dvoboju z Mirkom Alilovićem pri streljanju sedemmetrovke. Foto: Aleš Fevžer
Vid Poteko
Vid Poteko se je na črti takole boril s prvim zvezdnikom tekme Laszlom Nagyjem. Foto: Aleš Fevžer
Sebastian Skube
Madžari so na organizatorja igre Sebastiana Skubeta dobro pazili. Foto: Aleš Fevžer
Veszprem še naprej s polnim izkupičkom

Celjani so pred več kot 4.000 gledalci pogumno odprli tekmo in praktično ves prvi polčas držali korak z gosti, pri katerih je bil najbolj razpoložen Momir Ilić, ki je v 12. minuti s svojim četrtim golom zadel za 5:4. Pri vodstvu Veszprema z 8:6 je Matevža Skoka v vratih zamenjal Urban Lesjak, kar je obrodilo sadove, saj je malo pozneje Gašper Marguč izenačil na 8:8.

Slišković do odmora dosegel šest golov
Celjane je v igri držal Ivan Slišković, ki je v 29. minuti s šestim golom izenačil na 14:14. Madžarski prvak je na odmor odšel z minimalno prednostjo (14:15), za kar je zaslužen tudi Lesjak, ki je v zadnji sekundi ubranil sedemmetrovko Iliću.

Celjanom pošle moči
Začetek drugega dela je bil obetaven, saj je Nemanja Zelenović izenačil na 15:15. A nadaljevanje je pripadlo gostom, ki so unovčili kvalitetno in telesno premoč. Posebej razpoložen je bil Chirstian Ugalde, ki je v 40. minuti s tretjim golom v drugem polčasu zadel za 21:17. Sledila je minuta odmora na zahtevo Vladana Matića, ki pa ni pomagala. Madžarski stroj je mlel tudi po njej. Čvrsta obramba gostov je Celjanom povzročala veliko težav, medtem ko so na drugi strani Madžari precej lažje zadevali. Ugalde je tako v 45. minuti s cepelinom povišal že na +7 (25:18), s čimer je bila tekma praktično odločena, saj Celjani več kot očitno niso imeli dinamita za preobrat.

Matić: 18 tehničnih napak si ne bi smeli privoščiti
"Zelo mi je žal. Naredili smo osemnajst tehničnih napak in to je tekma, ko si česa takšnega ne smeš in ne moreš privoščiti. Sam pri sebi sem upal ter verjel, da bi danes lahko zmagali. Če pogledamo končni rezultat, bi ob manj napakah lahko celo uspeli. A Veszprem je takšna ekipa, ki kaznuje vse in za to so eni glavnih kandidatov za končno zmagoslavje. Pristop je bil odličen, borili smo se, a tehnične napake so vse to pokvarile," je po tekmi za klubsko spletno stran dejal Matić.

Moštvi se bosta že v soboto, 23. novembra, ob 18.45 pomerili še na Madžarskem.