V štajerskem derbiju je Maribor izgubil proti Celju za štiri gole. Foto: Boštjan Selinšek
Gašper Marguč
Gašper Marguč in soigralci bodo v sredo gostili Izolo, v soboto, 17. novembra, pa v Zlatorog prihaja evropski prvak Kiel. Foto: Urban Urbanc

Celjani so se v preteklosti v dvorani Tabor že opekli, tokrat pa so z mojstrsko igro v zadnjih 20 minutah tehtnico nagnili na svojo stran. Do 42. minute je bila tekma izenačena (15:15), nato pa so izbranci Vladana Matića v naslednjih šestih minutah naredili delni izid (5:0), kar je bilo odločilno.

V tem obdobju je tri gole dosegel Gašper Marguč, po enega pa Sebastian Skube in Borut Mačkovšek. Marguč je bil na koncu s sedmimi goli prvi strelec tekme.

Državni prvaki iz Velenja so z 39:19 zmagali v Krškem, medtem ko je Cimos Koper s 37:35 ugnal Trimo Trebnje.