Krožni napadalec Celja Blaž Blagotinšek je dosegel štiri zadetke. Foto: BoBo
Celjski rokometaši še naprej neporaženi

Celjska zasedba je imela pred 1.200 gledalci v dvorani Tabor generalko za izjemno pomemben sobotni obračun v Ligi prvakov proti Montpellieru. Bolje so sicer začeli gostitelji, ki so si v 14. minuti priigrali prednost dveh zadetkov (8:6), a so jih državni prvaki hitro ujeli in si v 21. minuti priigrali tudi najvišje vodstvo v prvem polčasu (9:12). Do odmora so znova bolje igrali varovanci Borisa Denića in izid poravnali.

Celjani so v drugem polčasu vendarle uveljavili večjo "širino", bili ves čas v prednosti in prepričljivejši v prelomnih trenutkih dvoboja. Ob tem so imeli v svojih vrstah izjemno razpoloženega Davida Miklavčiča, ki je od 38. minute naprej dosegel vseh svojih sedem golov na tekmi. V 47. minuti so si priigrali tri zadetke naskoka (26:23), ko pa so pet minut pozneje povišali na 30:26, je bilo jasno, da bosta po zaslugi odgovorne igre gostujočih rokometašev točki romali v Celje.

Poleg Miklavčiča se je izkazal tudi Ivan Slišković z osmimi goli, pri Mariboru pa je bil najučinkovitejši Ante Kaleb s sedmimi zadetki.