Luka Žvižej je v dresu Celja dosegel že več kot 500 zadetkov. Foto: MMC RTV SLO
Celjani v četrtfinalu Pokala pokalnih zmagovalcev

Celjani so v Pokalu pokalnih zmagovalcev še drugič premagali Aarhus. V Zlatorogu je bilo 26:24. Pivovarji so prvič povedli v 11. minuti, nato pa prednosti niso več izpustili iz rok. V 52. minuti je semafor kazal že +6. Luka Žvižej je bil s sedmimi goli najboljši strelec tekme. Dejan Perić je zbral 20 obramb.

Tudi Gorenje je v Pokalu EHF še drugič ugnalo Maccabi. V Izraelu je bilo 32:30. Nikola Manojlović je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec.

Aplavz za Mariborčane v Gradačcu
Maribor
je v Pokalu Challenge sicer izgubil v Gradačcu (31:26), a je bila prednost s prve tekme dovolj velika (30:22). Mariborčani so kot opravičilo za incident na prvi tekmi ob predstavitvi razvili transparent z napisom "Poštujemo vas" (Spoštujemo vas), za kar so bili nagrajeni z aplavzom. Srečanje je sicer minilo v športnem vzdušju.