Dobra igra v obrambi omogočila številne protinapade. Dragan Gajič je v prvem polčasu dosegel dva zadetka. V nadaljevanju je na desni strani igral Matjaž Brumen. Foto: RTV SLO
Sergej Harbok
Sergej Harbok je blestel na levi strani. Islandcem je do polčasa 'nametal' pet zadetkov, v drugem pa še tri. Foto: RTV SLO
Dušan Podpečan
Dušan Podpečan je sijano branil prvih 48 minut, zadnjih 12 pa je navdušil Aljoša Rezar. Foto: RTV SLO
Renato Sulić
Celjani imajo z Renatom Sulićem po dolgem času spet vrhunskega igralca na poziciji krožnega napadalca. Foto: RTV SLO
Renato Vugrinec
Renato Vugrinec letos v Ligi prvakov prvič igra za španski klub. S Portlandom je zlahka slavil v Sarajevu. Foto: EPA
Johny Jensen
Flensburg v Skopju ni imel veliko dela. Foto: EPA

Tekma je bila izenačena v prvih desetih minutah, ko so trdoživi gostje iz Islandije celo vodili s 4:3. V domačih vratih je Dušan Podpečan ubranil tri zaporedne strele, kar so igralci v rumeno-zelenih dresih izkoristili s serijo 4:0 in v 12. minuti tako povedli s 7:4.

Dobra obramba = številni protinapadi
Fram Reykjavik se je z dvema zaporednima zadetkoma še približal na 7:6, sledila pa je nova serija Celjanov, ki so sredi polčasa že vodili s 13:7. Enako prednost so zadržali tudi do odmora, ko je bilo 18:12. Pri gostiteljih se je v prvem delu najbolj izkazal Sergej Harbok, ki je s hitro igro "mešal" levo islandsko stran. Do polčasa je dosegel pet zadetkov.

V nadaljevanju je trener Kasim Kamenica vsem ponudil priložnost (navdušil je tretji vratar Rezar, Škof je poškodovan). Razigrani Harbok je svoje mesto v napadu tako prepustil Miladinu Kozlinu, ki je hitro dosegel pet zadetkov, a se nekaj minut pred koncem poškodoval.

Izjave po tekmi
Kasim Kamenica, trener Celja PL:" Čestitke mojim varovancem za resen pristop skozi celotno srečanje. Veseli me, da je naša strategija nekoliko daljše klopi obrodila sadove, pravi preizkus pa nas čaka šele v naslednjem dvoboju z nemškim Gummersbachom."

Dragan Gajič, igralec Celja PL: "V prvi polovici prvega polčasa je bilo v naši igri preveč nihanj, v nadaljevanju pa smo vseskozi nadzorovali tekmeca, ki je na trenutke pokazal zelo kakovostno igro."

Gudmundur Gudmundsson, trener Reykjavika: "Moja mlada ekipa je v dvoboju s kakovostnejšo celjsko zasedbo pokazala zelo dobro predstavo. Z igro svojega moštva sem zadovoljen, čeprav smo igrišče zapustili z enajstimi goli zaostanka. Razlika bi bila zagotovo manjša, če gostitelji v vratih ne bi imeli tako razpoložena vratarja."

Pravi test že v četrtek
Celjane prava preizkušnja čaka že v četrtek, ko se bodo v Nemčiji pomerili z Gummersbachom, ki je še prav tako brez poraza.