Velenjčani so očitno plačali ceno za derbi sredi tedna, ko so po velikem boju osvojili točko proti Celju (25:25). Ribničani so sicer potrebovali sedem minut, da so dosegli prvi gol, a so nato v nadaljevanju povsem zasenčili goste. Povedli so z 9:5, na odmor pa odšli s prednostjo 12:9.

Minuta odmora trenerja Gelzeta pomagala
Gorenje je odločno odprlo drugi polčas in v 38. minuti po golu Roka Ovnička izenačilo na 14:14. Domači trener Stojan Gelze, ki je pred kratkim zamenjal Roberta Beguša, je nemudoma zahteval minuto odmora. Po njej so se gostitelji vrnili na stare tirnice in prevzeli pobudo. V 48. minuti so znova povedli za tri gole (21:18), tri minute pozneje za štiri (23:19). "Ose" do konca niso imele več moči, da bi ujele razigrane domačine.

V ribniški ekipi sta po pet golov dosegla Janez Skušek in Jan Grebenc, v velenjski pa je bil najučinkovitejši Matjaž Brumen s sedmimi zadetki.

Gladka zmaga Celjanov
Velenjčani so po porazu v Ribnici izgubili stik s Celjani na vrhu lestvice. Pivovarji so namreč tokrat z 28:22 porazili Urbanscape Loko. Blaž Janc je dosegel devet golov.