Varovanke Marte Bon bodo v nedeljo gostile Srbkinje. Foto: Aleš Fevžer

Švedinje, ki so pred tremi leti na evropskem prvenstvu na Danskem in Norveškem zasedle drugo mesto, so vodile vso tekmo, ob polčasu je bilo 16:12.

Zaradi težav s sprejemom signala napovedanega prenosa tekme na TV Slovenija 2 in MMC-ju ni bilo. Gledalcem se opravičujemo.

Po uvodnem zadetku Barbare Lazović, kar je bilo edino vodstvo Slovenk, so gostje hitro začele zaostajati za Skandinavkami, ki so jim že na polovici prvega polčasa ušle na štiri zadetke (8:4), njihovo najvišje vodstvo pa je bilo pri 13:7. Lazovićeva je do odmora iz šestih poskusov dosegla pet golov, povsem pa je odpovedala Ana Gros - njen met 0/5 (na koncu 0/6) zgovorno priča o tem.
V drugem polčasu najbližje pri 19:22
Slovenke so slabo odprle drugi polčas in zaostale za sedem golov (14:21), nato pa vendarle naredile premik v svoji igri in znižale na 19:22. Preobrata pa niso zmogle narediti. Lazovićeva je tekmo končala s sedmimi zadetki, Nina Jeriček, Tamara Mavsar in Alja Koren so jih dodale po štiri.
Varovanke Marte Bon so igrale po vsega dveh skupnih vadbah, na Švedsko pa so odpotovale brez Alje Janković, Sergeje Stefanišin, Teje Ferfolja in Maxim Eve Pelikan. V nedeljo bodo v dvorani Tivoli gostovale Srbkinje, v kvalifikacijski skupini 5 pa so še Švicarke.