Matjaž Brumen je bil s sedmimi goli najučinkovitejši igralec tekme. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Matthias Flohr
Matthias Flohr je dosegel šest zadetkov, od tega štiri do polčasa. Foto: EPA
Koprčani do velike točke v Hamburgu

Ker sta si obe ekipi že zagotovili osmino finala, tekma v mestni dvorani pred 3.000 gledalci ni imela posebnega pomena, vseeno pa je bila bojevita in napeta do konca. Po drugi zaporedni obrambi Gorazda Škofa je Koper prešel v protinapad, toda vratar Johannes Bitter je ubranil strel Uroša Rapotca, Dean Bombač pa je nato poskusil prav ob izteku tekme. Nemška obramba ga je ustavila z očitnim prekrškom, madžarska sodnika pa nista pokazala na sedemmetrovko.

Koprčani v prvem polčasu vodili za tri gole
V prvem polčasu so bili slovenski rokometni prvaki večji del v prednosti, ki bi bila lahko še večja, če ne bi vratar Dan Beutler ubranil dveh sedemmetrovk. Pri zaostanku 6:9 je moral trener Jens Häusler vzeti minuto odmora, kar je pomagalo, saj je Hamburg hitro izenačil na 9:9 in na odmor odšel z zadetkom prednosti. Matthias Flohr je do polčasa dosegel štiri zadetke.

Škof v drugem polčasu zbral 9 obramb
Drugi del so bolje začeli gostitelji. Povedli so z 19:16. Po 40 minutah se je med strelce končno vpisal Milorad Krivokapić. Kopru je uspelo izid izenačiti na 23, toda Hamburg se je s tremi zaporednimi zadetki spet "odlepil", vendar prednosti ob razpoloženem Škofu (devet obramb v drugem polčasu) ni znal zadržati. Matjaž Brumen je minuto in deset sekund pred koncem postavil končni izid. Brumen je bil s sedmimi goli tudi najučinkovitejši igralec Cimos Kopra, ki bo zadnjo tekmo prvega dela igral v soboto, 25. februarja, ko bo doma gostil romunsko Constanto.