Jure Natek (desno) je bil s 7 zadetki najučinkovitejši v slovenski reprezentanci. Foto: EPA
Uroš Zorman
Za Uroša Zormana in soigralce še ni "dopusta". Foto: MMC RTV SLO

Varovanci Borisa Deniča so napovedovali zmago, a so napravili preveč tehničnih napak, tako da sta dve točki (zasluženo) ostali v Espinhi. Denič je v skladu s svojo filozofijo dokaj hitro "zarotiral" praktično vse igralce, kar je morda povzročilo to, da so Portugalci sredi prvega polčasa ušli na +3 (11:8), vendar so jih Slovenci do odmora ujeli (14:13).

Slovenija od +2 do -3
Ko je sredi drugega dela Slovenija povedla s +2 (19:21), je kazalo, da se bo tehtnica nagnila na stran gostov, kar pa se ni zgodilo, za kar ima veliko zaslug domači vratar Figueira, ki je odlično branil. Ustavil je tudi tri sedemmetrovke, nekajkrat ga je rešila tudi okvir vrat. Portugalci so v 47. minuti izenačili na 21:21, nato pa v 56. minuti povedli s tremi zadetki prednosti (27:24). Kapetan Uroš Zorman je minuto pred koncem znižal na 29:28, a je malo kasneje slovensko usodo zapečatil Moreiro.

Morda si lahko privoščijo tudi "poraz"
Slovenci morajo za zanesljivo uvrstitev na evropsko prvenstvo, ki bo med 17. in 29. januarjem leta 2012 v Srbiji, v nedeljo v Stožicah premagati odpisane Ukrajince. Bržkone si lahko privoščijo tudi poraz, saj ni verjeti, da bi Portugalska v gosteh premagala vodilno Poljsko.