Jure Dolenec (levo) je bil s sedmimi goli prvi strelec Slovenije. Foto: EPA

Razpoložena sta bila tudi vratarja Primož Prošt in Matevž Skok, ki sta skupaj zbrala kar 20 obramb. Med 8. in 15. minuto je Slovenija dosegla pet zadetkov zapored in sredi prvega polčasa povedla z 8:3. Najvišja razlika v prvem polčasu je bila sedem zadetkov (11:4 v 19. minuti). Selektor Boris Denič je ves čas rotiral svoje igralce, tako da so vsi dobili priložnost za igro.

V drugem polčasu so Grki zaostanek zmanjšali na štiri zadetke (20:16 v 45. minuti), zadnji del tekme pa je minil povsem v znamenju reprezentance Slovenije. Zadevali so predvsem Jure Dolenec, Jure Dobelšek in Jure Sušin.

Najvišja razlika v olimpijski dvorani v Innsbrucku (tekmo si je ogledalo 500 gledalcev) je bila enajst zadetkov (30:19).

V petek se bo Slovenija pomerila s Češko, v soboto pa z Avstrijo.