Sergej Rutenka je bil ena redkih svetlih točk v slovenski reprezentanci, čeprav je zastreljal tri sedemmetrovke. Foto: EPA
Kasim Kamenica je vse do 43. minute vztrajal pri obrambi 6-0. Foto: Reuters
Torsten Jansen in Jure Natek
Jure Natek je bil v primerjavi s prejšnjo tekmo neprepoznaven. Foto: EPA
Heiner Brand in Johannes Bitter
Nemški selektor Heiner Brand in rezervni vratar Johannes Bitter sta se takole veselila na klopi. Foto: EPA
Boštjan Kavaš in Zoran Lubej
Nemški obrambni zid je bil velikokrat previsok za Boštjana Kavaša in Zorana Lubeja. Foto: Reuters
Nemci spustili Slovence na realna tla

Visoka morala po ponedeljkovi zmagi proti Tuniziji je tako žal že "izpuhtela" in slovenski navijači bodo verjetno še precej trepetali za uvrstitev svojih ljubljencev v četrtfinale. Varovanci Kasima Kamenice so zaostajali že večji del prvega polčasa, dvakrat tudi s šestimi zadetki (6:12 in 8:14). Po izenačenih uvodnih minutah Slovenci niso zadeli kar devet minut, tako da so jim nasprotniki ušli na +3 (3:6). V 20. minuti je bilo že 5:10, pri izidu 6:12 pa je Gorazda Škofa v vratih zamenjal Beno Lapajne.

Hens paral slovensko mrežo
Učinek vratarjev ni bil na pričakovani ravni (skupaj le 9 obramb), v 24. minuti pa je Pascal Hens dosegel že četrti nemški zadetek z igralcem manj (8:14)! Hens je bil sploh nerešljiva uganka za slovensko obrambo 6-0, saj ji je nasul šest zadetkov. Križanje na levem beku je bila nemška poteza, za katero slovenska izbrana vrsta ni našla protiorožja, čeprav je v zadnjih minutah prvega polčasa le prikazala nekoliko boljšo igro, znižala na 11:14 in odšla v slačilnico z zaostankom -3 (14:17). Še dobro, da sta bila odlično razpoložena Sergej Rutenka (6) in Miladin Kozlina (4), saj zadetkov s kril praktično ni bilo. Zatajil je tudi najboljši strelec s tekme proti Tuniziji Jure Natek, ki se ni niti enkrat vpisal med strelce, zato ga je v drugem polčasu zamenjal Boštjan Kavaš.

Nenatančni s sedmih metrov ...
Takoj po odmoru sta Rutenka in Dragan Gajič znižala na 15:17 in 16:18, vendar je nato na sceno znova stopil Hens in z njegovim devetim ter hkrati zadnjim golom so Nemci povedli s 24:19. V 41. minuti je bilo po protinapadu že 26:20, Slovenci pa se do konca niso več pobrali. David Špiler je sicer v obrambi stopil bližje Hensa, v 48. minuti pa je Rok Ivančič zadel za 23:27, toda že dve minuti kasneje so bili po peti zastreljani sedemmetrovki pokopani še zadnji upi (23:29).

... in daleč premalo agresivni
O preveč "mehki" igri Slovencev v obrambi priča že podatek, da so zbrali le tri izključitve, njihovi tekmeci pa kar sedem. Nemci so na zadnji tekmi prvega dela izgubili proti Poljski, zato so bili še bolj odločeni, da Sloveniji na velikih tekmovanjih zadajo nov poraz. To jim je na krilih 11.000 glasnih navijačev tudi uspelo. Lani so na evropskem prvenstvu v Švici slavili s 36:33. Slovenci so do zdaj petkrat premagali Nemce, a vselej na prijateljskih tekmah.

SLOVENIJA - NEMČIJA 29:35 (14:17) Rutenka 12 (5) Hens 9 Kozlina 4 Kehrmann 8 Lubej 4 Jansen 5 (3) Brumen 2 Glandorf 4 Kavaš 2 Schwarzer 4 Ivančič 2 Baur 2 Špiler 1 Preiss 2 Žvižej 1 Zeitz 1 Gajič 1 Sedemmetrovke: 5/10; 3/4 Izključitve: 6 min; 14 min

Sredine tekme:

SKUPINA I
SLOVENIJA - NEMČIJA (Halle) 29:35 (14:17)
Rutenka 12, Kozlina in Lubej 4; Hens 9, Kehrmann 8.

TUNIZIJA - ISLANDIJA 30:36 (19:16)
Hmam 9; Stefansson 8, Geirsson 7.

FRANCIJA - POLJSKA 31:22 (11:12)
Fernandez 6, Karabatic in Abalo po 5; Tluczynski 5.

* ISLANDIJA 2 2 0 0 +14 (2) 4 točke NEMČIJA 2 1 0 1 +4 (0) 2 SLOVENIJA 2 1 0 1 +1 (2) 2 FRANCIJA 2 1 0 1 +1 (0) 2 . POLJSKA 2 1 0 1 -7 (2) 2 TUNIZIJA 2 0 0 2 -13 (0) 0

Boesen 7; Balić 9, Metličić 5.
Danci so imeli 34 sekund pred koncem napad za 27:27, vendar je Lasse Boesen streljal previsoko. Končni izid je postavil Igor Vori.

* ŠPANIJA 2 2 0 0 +10 (2) 4 točke HRVAŠKA 2 2 0 0 +7 (2) 4 MADŽARSKA 2 2 0 0 +4 (2) 4 DANSKA 2 0 0 2 -3 (0) 0 RUSIJA 2 0 0 2 -9 (0) 0 ČEŠKA 2 0 0 2 -9 (0) 0