Tudi Urošu Zormanu se je v ključnih trenutkih zatresla roka. Foto: EPA
Renato Vugrinec
Renato Vugrinec se je po letu in pol vrnil v reprezentanco, a je pokazal bore malo. Foto: EPA
Miro Požun
Miru Požunu po hudi blamaži ne preostane nič drugega, kot da odstopi s položaja. Foto: EPA
Luka Žvižej
Luka Žvižej je na dveh tekmah Slovakom zabil 20 golov. Vendar je to kaj slaba tolažba. Foto: Reuters
Črn dan za rokometaše

Slovenci so povratno kvalifikacijsko tekmo v južnoslovaških Levicah začeli dobro, saj so z goli Vida Kavtičnika, Roka Praznika in Luke Žvižeja povedli s 3:0. Toda Slovaki so na krilih sijajnega vratarja Riharda Štochla vzpostavili ravnotežje in nekajkrat ušli na +2 (13:11, 15:13).

Ob koncu prvega polčasa je imela Slovenija dva igralca več, kar je izkoristila za izenačenje. Žvižej je znižal na 15:14, Matjaž Brumen pa poravnal na 15. A Slovaki so si do polčasa znova priigrali minimalno prednost (17:16). V slovenski vrsti je bil v prvem delu s 7 goli najučinkovitejši Žvižej.

Slovenci zapravili tri gole prednosti
Tudi drugi polčas so Slovenci odprli sijajno. Po "blitzkriegu" in golu Aleša Pajoviča je semafor v 39. minuti spet kazal tri gole naskoka (23:20). Toda domači se niso predali. Sijajno so unovčili izključitev Roka Praznika za 23:23.

Tehnične napake Vugrinca in Zormana
Sledila je dramatična končnica "gol za gol", v kateri se nobena izmed ekip ni odlepila za več kot zadetek. Slovenija je zadnjič povedla v 46. minuti, ko je Luka Žvižej s sedemmetrovke zadel za 26:25. Pri 29:29 (55.) so imeli varovanci Mira Požuna dve minuti igralca več, toda prednosti niso znali izkoristiti. Korake je napravil Renato Vugrinec, ki je že pred tem dvakrat (!) slabo podal. Zato pa je na drugi strani slabi dve minuti pred koncem František Šulc premagal sicer zelo dobrega Gorazda Škofa (30:29) in napovedal klavrn konec Slovencev.

Slovenija po letu 1999 ponovno brez SP-ja
Ko je v naslednjem napadu Zorman zapravil žogo, je bilo jasno, da bo Slovenija prvič po letu 1999 izpustila turnir najboljših reprezentanc na svetu, ki bo med 16. januarjem in 1. februarjem 2009 na Hrvaškem.

Škoda, saj bi se Slovenija počutila skoraj kot doma. Vendar resnici na ljubo so Slovaki na dveh tekmah pokazali več "srca" in želje, tako da so si zasluženo prvič priigrali vozovnico za svetovno prvenstvo, medtem ko morajo slovenski "zvezdniki" - mnogi od njih zagotovo utrujeni od težkih sezon - krivdo za hud spodrsljaj iskati v daleč največji meri pri sebi!

Požun: Kriv je trener, in ne igralci
"Dali smo vse od sebe, imeli smo svoje priložnosti, a smo v odločilnih trenutkih naredili nerazumljive napake. Žal mi je, da igralci niso bili dovolj zbrani. To ni prijetno za slovenski rokomet, a tako se je zgodilo. Mi v tem trenutku nismo bili v taki formi, kot bi si želeli, čeprav mislim, da smo tokrat odigrali precej boljše kot v Celju. Prevzemam odgovornost, v takšnih trenutkih je vedno kriv trener, in ne igralci, o moji usodi pa naj odloča Rokometna zveza Slovenije," je bil prvi komentar selektorja Požuna.

Zorman: Nastop na Hrvaškem smo zapravili v Celju
Kapetan Zorman pa je po črnem scenariju dejal: "To je velik poraz in velika zamujena priložnost tega rokometnega rodu. Nastop na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem smo zapravili že na prvi tekmi v Celju. V prelomnih trenutkih dvoboja smo naredili preveč napak, pa tudi sreča nam je obrnila hrbet."