Veselje nadarjene norveške reprezentance, ki se je že pred letom dni prebila v polfinale evropskega prvenstva, kjer je po porazu proti Hrvaški osvojila četrto mesto. Na prvenstvo v Franciji se ni uvrstila, saj jo je v kvalifikacijah izločila Slovenija. A je nato Norvežane v Francijo povabila Mednarodna rokometna zveza. Foto: EPA
Bjarte Myrhol
Krožni napadalec Norveške Bjarte Myrhol je bil s šestimi goli iz prav toliko poskusov prvi strelec tekme. Foto: EPA
Zlatko Horvat
Zlatko Horvat je že po izteku rednega dela streljal sedemmetrovko, ki bi Hrvate lahko popeljala v finale, a mu jo je Torbjörn Bergerud ubranil. Razočaranje je bilo veliko. Foto: EPA

Kakšna drama v Bercyju. Hrvaška, ki je ob polčasu zaostajala z 10:12, je pet minut pred koncem rednega dela z golom Tina Kontreca ob igralcu manj povedla z 22:20. A bojevita Norveška se ni predala. Talentirani Sander Sagosen je s strelom z devetih metrov izenačil na začetku zadnje minute.

Bergerud ubranil 7-m Horvatu v zadnji sekundi
Hrvati so imeli še zadnji napad. Željko Musa je ob prekršku Christiana O'Sullivana izsilil (sporno) sedemmetrovko prav v zadnji sekundi rednega dela. K žogi je pristopil Zlatko Horvat, a mu je norveški vratar Torbjörn Bergerud ubranil poskus.

Podaljšek so Hrvati ob prednosti igralca več odprli z zadetkoma Marka Mamića in Horvata za +2 (24:22). Norveška je vrnila udarec. Kent Röbin Tönnesen in Magnus Jondal sta poskrbela za izenačenje (24:24).

Odločilni goli Tangena, Tönnesena in Myrhola
V drugem delu podaljška je Eivind Tangen zabil za 26:25. Domagoj Duvnjak je nato streljal mimo gola, malo kasneje je bil izključen še Luka Stepančić. Izkušeni 34-letni kapetan Bjarte Myrhol je izsilil sedemmetrovko, ki jo je izkoristil Tönnesen. Po še enem zapravljenem napadu Hrvatov pa je njihovo usodo z golom 24 sekund pred koncem zapečatil Myrhol, ki je bil s šestimi goli iz prav toliko poskusov prvi strelec tekme. Vratar Bergerud je zbral 16 obramb.

Slovenci junija izločili Norvežane
Zanimivo je, da je Slovenija Norveško junija izločila v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, a so Norvežani nato dobili posebno povabilo Mednarodne rokometne zveze in zdaj igrajo finale svetovnega prvenstva. Noro!