Slovenski rokometaši so se dolgo časa upirali Srbom. Foto: MMC RTV SLO

Obe reprezentanci nastopata na turnirju v precej oslabljenih zasedbah. Pred 1.500 gledalci so srbski rokometaši že v četrti minuti povedli s 3:1, toda Slovenci, pri katerih je blestel vratar Jure Vran, ki je na tekmi zbral kar 20 obramb, so hitro izničili zaostanek (5:5). Sredi prvega polčasa je slovenska reprezentanca vodila z 9:7, toda pet minut pred koncem tega dela igre je imela Srbija znova prednost (11:10). Ob odmoru je bilo 13:13.

Do zmage s petimi zaporednimi goli
Začetek drugega polčasa je povsem pripadel izbrancem selektorja Borisa Deniča. Že po štirih minutah so imeli prednost dveh zadetkov (16:14), ki so jo nato še nekajkrat ponovili. Nazadnje so s takšno razliko vodili z 20:18, nato pa je sledil velik preobrat. Srbi so naredili delni izid 5:0 in v 49. minuti je bilo na semaforju 23:20. Enaka razlika je bila tudi pet minut pred koncem (25:22), prav tako ob koncu tekme (27:24).

Slovenija je na prvi tekmi v sredo v Beogradu premagala Srbijo B z 32:24, v petek pa se bo v Novem Sadu ob 18.30 pomerila z Norveško.