Klemen Cehte je bil z osmimi zadetki najboljši strelec Gorenja. Foto: MMC RTV SLO

Velenjski rokometaši so pričakovali težko, zagotovo pa ne tako zahtevne in negotove tekme. Izbranci gostujočega trenerja Ivana Vajdla, ki je pred leti bedel nad rokometaši iz Šaleške doline, so v prvem polčasu prevladovali in si dvakrat priigrali štiri gole prednosti (11:7 in 13:9), a so jih gostitelji v končnici vendarle ujeli ter izenačili na 16:16.

Trimo vodil z 28:29
V prvi polovici drugega polčasa je sprva kazalo na zanesljivo zmago domačih rokometašev, ki so si že priigrali štiri gole prednosti (25:21 in 26:22), a se Trebanjci niso predali in izenačili na 28:28. V pravi srhljivki ob koncu se je tehtnica uvodoma nagnila na trebanjsko stran (28:29), v prelomnih trenutkih pa je bilo vendarle več preudarnosti na strani Velenjčanov.

Za Gorenje je Klemen Cehte dosegel osem, Marko Bezjak pa sedem golov. Pri gostih sta Marko Radelj in Staž Skube prispevala po osem zadetkov.

Cimos slavil v Izoli
Zanimivo je bilo tudi na obalnem derbiju v Izoli, kjer se je zbralo približno 700 gledalcev. Zmagali so gostje iz Kopra z 20:26, vendar so si višjo prednost priigrali šele v zadnjem delu tekme. Izola je v prvem polčasu vodila z 8:5, nato je Cimos z dobro obrambo do odmora naredil preobrat (12:15). Še v 48. minuti so bili gostitelji zelo blizu, semafor je tedaj kazal izid 17:18.