Borut Mačkovšek je do sredine drugega polčasa dosegel 12 golov iz 12 poskusov. Na koncu je bil njegov izkoristek 13/14. Foto: Aleš Fevžer
Hans Lindberg
Hans Lindberg je bil najučinkovitejši v dresu Hamburga. Foto: EPA
Urban Lesjak
Urban Lesjak je prvi strel ubranil šele v 18. minuti. Foto: Aleš Fevžer
Maribor na pragu napredovanja
Neustavljiva trojica Lacković-Lijewski-Lindberg

Celje Pivovarna Laško se je lahko le v prvih desetih minutah enakovredno kosalo s tekmecem, potem pa sta v ospredje prišli moč in izkušnje ekipe z osem milijonov evrov vrednim proračunom. Ker je celjska obramba povsem zatajila - na prvo obrambo Urbana Lesjaka je bilo treba čakati do 18. minute - je bil dobesedno vsak nemški napad uspešen in ob polčasu je bilo 13:20. V drugem delu je več kot 4.000 gledalcev v Zlatorogu videlo enakovrednejši dvoboj. V precej razglašenem celjskem orkestru je bil le en virtuoz na vrhunski ravni: Borut Mačkovšek, strelec 13 golov, od tega sedmih v prvem polčasu.

7 golov Lindberga v prvem polčasu
Mačkovšek je dosegel prvi gol na tekmi, gostje pa so za dva gola prvič povedli pri 6:8, ko je Marcin Lijewski dosegel svoj četrti gol. Po delnem izidu 0:4 je bilo že 6:10. Ritem igre je bil na obeh straneh visok, obramb ni bilo, Hamburg pa je imel odličen izkoristek strelov. Po dvajsetih minutah je celjski zaostanek znašal pet zadetkov (8:13), ob polčasu sedem. Pri Hamburgu je bil poleg Lijewskega razigran tudi najboljši strelec rednega dela Lige prvakov Hans Lindberg, ki je do odmora dosegel sedem golov.

Približali so se lahko le na pet golov
V drugem polčasu je Hamburg takoj povedel za osem golov, s tremi zaporednimi zadetki, vključno z izjemnim strelom Sebastiana Skubeta, pa se je Celje približalo na pet golov. V 39. minuti je Mačkovšek s svojim desetim golom spet vlil nekaj upanja (19:24), toda Hamburg je nato zaigral agresivneje in se po štirih zaporednih zadetkih odlepil za deset zadetkov (24:34). V zadnjih minutah tekme sta se med strelce prvič v Ligi prvakov vpisala Blaž Janc in Stefan Čavor. Povratna tekma v Hamburgu bo v četrtek ob 19.30.

Liga prvakov, osmina finala, prve tekme:
CELJE PIV. LAŠKO - HAMBURG 29:38 (13:20)

Celje Piv. Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek, Mlakar, Marguč 2 (2), Janc 1, Razgor 1, Toskić 2, Ranevski, Skube 2, Poteko, Čavor 1, Zelenović 3, Žabič, Mačkovšek 13, Žvižej 3.

Hamburg: Bitter, Beutler, Kraus 1, Schroder 1, Duvnjak 1, Jansen 1, Lacković 6, Flohr 2, Vori 3, Lindberg 11 (4), Nilsson 2, Lijewski 8, Hens, Petersen 2.

Maribor naprej, Cimos izpadel
V Pokalu EHF je Maribor Branik z 31:27 premagal danski Holstebro in si praktično že zagotovil četrtfinale, medtem ko Cimos Koper po porazu z La Riojo (35:28) zanj nima več možnosti.