Rokometaši Cimosa se v domovino vračajo s pomembno zmago. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Sebastian Skube
Sebastian Skube je bil nerešljiva uganka za ruske branilce, dosegel je devet zadetkov. Foto: MMC RTV SLO

V prvem polčasu so imeli pobudo gostitelji. Ti so izkoristili napake Koprčanov, ki pa so se v končnici prvega polčasa zbrali in na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti. V drugem polčasu se je prevlada Cimosa nadaljevala, za kar sta zaslužna tudi vratarja Jure Vran in Dušan Podpečan, ki sta branila odlično. Srečanje se je sicer začelo z minuto molka v spomin na tragično umrla rokometna sodnika, brata dvojčka Bernda in Reinerja Metheja, ki sta prejšnji petek umrla v prometni nesreči.

Skube nerešljiva uganka
Koprčani so tekmo v drugem največjem ruskem mestu začeli v krču, nikakor niso našli poti do gola, a so k sreči kar nekaj priložnosti zapravili tudi gostitelji, tako da se neučinkovitost v napadu slovenskim državnim prvakom ni maščevala. Kljub temu v nadaljevanju prvega polčasa niso popravili svoje igre, Rusi pa so se na krilih Eldarja Nasirova, sicer drugega najboljšega strelca St. Peterburga, in Alekseja Šindina odlepili od svojega nasprotnika, za prednost štirih zadetkov (10:6) je zadel Ivan Pronin. Toda Koprčani so se nazadnje le zbrali, razigral se je Sebastian Skube, ki je v 25. minuti zadel tudi za prvo vodstvo na tekmi (13:14). V končnici prvega polčasa so varovanci Fredija Radojkovića igrali celo z dvema igralcema manj, a so na odmor kljub vsemu odšli s prednostjo dveh zadetkov (16:18).

Vran in Podpečan zaklenila svoja vrata
V drugem polčasu so Koprčani nadaljevali dobro predstavo iz končnice prvega. Rusi so se borili, želeli so uprizoriti preobrat pred maloštevilnimi domačimi navijači, a jim to ni uspelo. Še naprej je blestel Skube, pomagala pa sta mu tudi Bojan Skoko in Uroš Rapotec. Odličnega Vrana, ki se je s številnimi obrambami izkazal predvsem v prvem delu, je sredi drugega polčasa zamenjal Podpečan, ki je ubranil štiri zaporedne strele, ob katerih so si Koprčani zgradili vodstvo +7 (23:30). Najvišjo prednost so zadržali do konca (+9; 26:35).