Izbranci novega trenerja velenjske zasedbe Zorana Jovičića so začeli odločno in že v 11. minuti nevtralizirali zaostanek s prve tekme (5:2). V svojih vrstah so imeli izjemno razpoloženega slovenskega krilnega reprezentanta Matica Verdinka, ki je bil v prvem polčasu naravnost briljanten, saj je v uvodnih 24 minutah dosegel kar sedem golov, skupaj s svojimi soigralci pa si je priigral pet golov prednosti (11:6).

Ob polčasu 13:10
A trdoživi Švedi se niso predali, v 26. minuti so se približali na tri gole zaostanka (11:8), Jovičić pa je z minuto odmora prekinil zadrego svojih varovancev, ki so na odmor odšli s tremi goli prednosti (13:10).

Na začetku drugega polčasa so zaigrali zelo učinkovito in si v 36. minuti priigrali šest golov prednosti (16:10), a gosti kljub visokemu zaostanku niso popustili, počasi so manjšali primanjkljaj za gostitelji in se jim v 52. minuti znova približali na -3 (22:19).

Končnica tekme je bila izjemno razburljiva, Velenjčani pa so v prelomnih trenutkih dvoboja vendarle ohranili mirno kri in po golih Verdinka in Davida Miklavčiča v 58. minuti povedli za pet golov (26:21) ter razrešili vse dvome o napredovanju. V domači ekipi je bil najučinkovitejši Verdinek z desetimi goli, šest jih je dosegel Nikola Špelić, pet pa Aleks Kavčič.

Koper gostuje v Schaffhausnu
V nedeljo bodo na veliko sceno stopili še rokometaši Kopra 2013. Na prvi domači tekmi so se s tekmeci iz švicarskega Schaffhausna razšli z neodločenim izidom 25:25, nedeljska povratna tekma v deželi sira in čokolade pa se bo začela ob 17. uri.