Rokometaši Gorenja so po letih 2009 in 2011 tretjič osvojili superpokal. Foto: Urban Urbanc
Gorenje do rokometnega superpokala

Velenjčani so v Sevnici, kjer domuje novi prvoligaš, vseskozi vodili, izid ni bil niti enkrat izenačen. Celjani so se v 33. minuti približali na 15:13, a je sledil silovit odgovor os - delni izid 7:2, po katerem je bil zmagovalec praktično odločen. Pri Gorenju je bil v 27. minuti zaradi prekrška nad Gašperjem Margučem izključen Marko Bezjak.

Najboljši strelec tekme je bil Fahrudin Melić z 10 goli, Luka Žvižej jih je za Celjane prispeval pet. Pivovarji so nastopili brez Dejana Perića, ose pa brez Jureta Dolenca in Darka Cingesarja.