Veszprem je upravičil vlogo favorita in dobil še drugo tekmo proti Celjanom v Ligi Seha. Foto: www.alesfevzer.com
Žiga Mlakar
Žiga Mlakar je bil s sedmimi zadetki prvi strelec tekme. Foto: EPA
Veszprem še drugič premočan za Celje

Pivovarji so slabo začeli obračun v Veszpremu, saj so domači povedli s 6:1. Pri 12:8 v 18. minuti je trener Celjanov Branko Tamše vzel minuto odmora, ki je pomagala, saj so Celjani v nadaljevanju stisnili v obrambi in se domačim povsem približali.

Celjani prišli le na -1
V 26. minuti je Miha Zarabec s sedemmetrovke znižal le na -1 (13:12). Ob temu pa so gostje zapravili še dve sedemmetrovki oziroma ju je ubranil vratar Roland Mikler, ki je v prvem delu zbral osem obramb, na drugi strani pa vratar Urban Lesjak le dve. Končnica polčasa je spet pripadla domačim, ki so na odmor odšli s prednostjo 17:13.

Sedem golov Mlakarja, 15 obramb Miklerja
V nadaljevanju je kakovostnejši in izkušenejši Veszprem uspešno branil prednost. Zarabec je v 45. minuti s sedemmetrovke znižal na 24:21, a so sledili trije zadetki madžarskih prvakov za 27:24 v 51. minuti. Ko je malo pozneje na drugi strani Mikler (skupaj 15 obramb) ubranil še sedemmetrovko Zarabcu, je bil dvoboj slabih deset minut pred koncem praktično odločen. Pri Veszpremu sta bila najboljša strelca Slovenca Dragan Gajić s šestimi in Gašper Marguč s petimi goli, medtem ko je za Celjane Žiga Mlakar zabil sedem zadetkov.

Tamše: Veszprem zasluženo zmagal
"Tekma je bila izjemno težka, kar pa smo takointako vedeli. Dobro so se pripravili, ničesar niso prepustili naključju. Po slabšem začetku in zaostanku s 6:1 smo se prebudili in začeli igrati našo igro, se približali le na zadetek zaostanka. Nismo se predali. A kvaliteta Veszprema, naši zgrešeni streli, sedemmetrovke, zicerji, so botrovali temu, da je bil Veszprem enostavno boljši in zasluženo zmagal,"
je po srečanju dejal trener Celja Branko Tamše.

Pivovarje konec tedna (nedelja) v Zlatorogu čaka še tekma Lige prvakov proti Vardarju.