Najslabša četrtina Olimpije v zadnjih 10 letih

539. del rubrike Športni SOS
27. maj 2018 ob 12:44
Ljubljana - MMC RTV SLO

Košarkarji Krke so sredi tedna v eni sami četrtini Olimpiji nasuli kar 33 točk, kar se Ljubljančanom v finalih državnega prvenstva ni zgodilo že več kot deset let.

Novomeščani so s tem naredili idealno pot do zmage in vodstva v seriji z 2:1. Drevi je na sporedu tretja tekma državnega prvenstva, spremljali jo boste lahko na TV Slovenija 2. Na portalu Športni SOS tokrat odgovarjamo na vaša košarkarska vprašanja, še vedno ste vabljeni k pošiljanju vprašanj.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

1.167. Koliko točk je Petrol Olimpija dobila največ v eni četrtini?

Matej Hrastar

Košarkarji Petrola Olimpije so na tretji tekmi finala letošnjega državnega prvenstva izgubili proti Krki s 83:67. Ljubljančani so samo v uvodni četrtini prejeli 33 točk.

Le še enkrat so v finalnih serijah prejeli več kot 30 točk, to se jim je pripetilo še leta 2007, ko jim je Helios v zadnji četrtini prav tako nasul 33 točk, a je Olimpija vseeno slavila za eno točko (87:86).

Omenimo še najboljšo četrtino Olimpije v obrambi. To se je zgodilo leta 2009, ko je Olimpija prav tako igrala finale proti Heliosu. Ljubljančani so v drugi četrtini uvodne tekme prejeli le tri točke.