Boštjan Kline je poskrbel za edino slovensko uvrstitev v prvi 15-erico. Smuk v Santa Caterini je končal na 13. mestu. Foto: EPA
Marcel Hirscher
Marcel Hirscher je v odličnem položaju, da še četrtič zapored osvoji veliki kristalni globus. Foto: Reuters
Lindsey Vonn
Lindsey Vonn je prvo ime Heada. Foto: Reuters
Smukaška zmaga Ganongu; Kline do prvih točk

Najboljši posameznik je Boštjan Kline, ki z 21 točkami zaseda 99. mesto. To je bilo izhodišče tokratnega vprašanja na portalu Športni SOS.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošiljate po elektronski pošti ali Twitterju. Odgovore lahko preverite v arhivu.

488. Naš najboljši smučar Boštjan Kline je na 20 tekmah zbral le 21 točk. Glede na države me zanima, na katerem mestu je Slovenija glede na najboljšega predstavnika v moškem alpskem smučanju od vseh reprezentanc, ki so imeli na štartu svojega predstavnika.

Peter Petric

Vključno s tekmami v Wengnu je bilo v moškem svetovnem pokalu izpeljanih 20 tekem. Točke so osvojili predstavniki 18 reprezentanc.

18.Poljska4

Slovenski smučarji so na 14. mestu, točke so osvojili Boštjan Kline (21), Žan Kranjec (14), Martin Čater in Klemen Kosi (oba po 9). Če pa upoštevamo merilo bralca Petra, ki upošteva le najboljšega smučarja posamezne reprezentance, je Slovenija še nižje - na 17. mestu.

18 (135)PoljskaBydlinski4

Opomba: V stolpcu Mesto je najprej navedeno mesto reprezentance v omenjeni lestvici, v oklepaju pa mesto dotičnega smučarja v skupnem seštevku svetovnega pokala.

489. Katere znamke smuči so v letošnji sezoni ženskega svetovnega pokala alpskega smučanja največkrat stale na stopničkah?
Jelka Ciperle

Največ uspehov so dosegle tekmovalke na Headu, ki so se veselile sedmih zmag in 17 stopničk. Te tekmovalke so prevladujoče predvsem v hitrih disciplinah (5 zmag in 12 stopničk). Podrobnosti so v spodnji tabeli.