Aljaž Bedene se bo v četrtfinalu srečal s Fabiem Fogninijem. Foto: Reuters
Pablo Carreno Busta je bil nemočen v odločilnem nizu. Foto: Reuters

Najboljši slovenski teniški igralec, ki je v nedeljo izgubil v finalu turnirja v Buenos Airesu, je za novo odmevno zmago potreboval dve uri in pol. V četrtfinalu ga čaka še en specialist za peščeno podlago Fabio Fognini.

Bedene je sanjsko odprl obračun, dobil je uvodnih pet iger. Španec je znižal na 5:2, a je nato Ljubljančan unovčil četrto priložnost za prvi niz. V drugem nizu je odvzel tekmecu servis, nato je obračun prekinil dež. Bedene je v nadaljevanju povedel s 4:2, nato pa popustil. Carreno Busta je z brejkoma v osmi in 12. igri izenačil na 1:1 v nizih.

V odločilnem nizu je Bedene trikrat odvzel servis Špancu, dobil je zadnje tri igre dvoboja. Serviral je devet asov in naredil le eno dvojno napako. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 107:89.
Izpadel je prvi nosilec Marin Čilić. Hrvata je ugnal Gael Monfils s 6:3 in 7:6. Podaljšano igro drugega niza je Francoz dobil z 10:8, potem ko je rešil tri priložnosti Ćilića za izenačenje na 1:1 v nizih.