Aljaž Bedene se veseli enega največjih uspehov v karieri. Foto: EPA
David Ferrer in Tomaš Berdych
David Ferrer je devet dni pred začetkom Odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu v odlični formi. Foto: EPA
David Ferrer in David Beckham
David Beckham je podeljeval pokale v Dohi. Foto: EPA

Bedene, 145. igralec sveta, je gladko izgubil uvodni niz, nato pa z enako mero Bautisti Agutu vrnil v drugem. V odločilnem nizu je 15. igralec sveta prišel do vodstva s 3:1, a se Slovenec ni predal. Izenačil je na 3:3, dvoboj se je naposled odločil v podaljšani igri, ki je z 10:8 pripadla Bedenetu. Dvoboj je trajal več kot dve uri in 40 minut, razmerje točk pa je bilo 114:110 za Španca.

25-letni Ljubljančan je v prvem krogu v Čenaju ugnal Slovaka Lukaša Lacka, v drugem drugega nosilca, Španca Feliciana Lopeza, v četrtfinalu pa je bil boljši od še enega Španca, petopostavljenega Guillerma Garcia-Lopeza.

Slovenski predstavnik je z uvrstitvijo v finale izboljšal uspeh iz leta 2013, ko je bil prav na tem turnirju polfinalist. V finalu se bo Bedene pomeril s Švicarjem Stanom Wawrinko, ki je s 7:5 in 6:3 premagal Belgijca Davida Goffina.

Ferrer v Dohi do 22. naslova v karieri
David Ferrer je zmagovalec turnirja v Dohi. V finalu je četrtopostavljeni Španec premagal tretjepostavljenega Čeha Tomaša Berdycha s 6:4 in 7:5 in se veselil 22. zmage na turnirjih ATP v karieri.