Viktorija Azarenka je nekaj minut po polfinalni zmagi v pogovoru na igrišču povedala, da ni bila poškodovana, ampak ni želela zapraviti velikega vodstva. Na uradni tiskovni konferenci je obrnila ploščo. Foto: EPA

V tem primeru nisi kaznovan. A za nekaj minut lahko prekineš tekmo, če si to želiš. To gotovo ni športno, a to se v športu pač dela. Vsak se tega poslužuje, igralci so pripravljeni vse storiti za zmago.

Na teniškem turnirju v Melbournu se zadnja dneva veliko govori o (domnevno) nešportni potezi Viktorije Azarenka, ki je v polfinalu pri vodstvu proti Sloane Stephens s 6:1 in 5:4 vzela zdravniški odmor, ki je trajal skoraj 10 minut. Belorusinja je v deveti igri na svoj servis zapravila pet priložnosti za zmago, a nato vzela zdravniški odmor. Po vrnitvi na igrišče je dobila že naslednjo igro in se prebila v finale.

Takoj po dvoboju je bil na igrišču krajši intervju, v katerem je bila vprašana o stanju poškodbe. Prva igralka sveta je zanikala, da je bila poškodovana, le da je bila živčna. Belorusinja, ki sicer izvrstno govori angleško, se je pozneje izgovorila, da na igrišču ni pravilno razumela vprašanja. Zatrdila je, da je bila upravičena do zdravniške pomoči, saj ni mogla dihati.

O tej temi pa je Grega Žemlja povedal: "To se dogaja, to je luknja v sistemu. To ni prav in tega sam nisem nikoli počel. Težko je kar koli narediti, pač rečeš, da te nekaj boli. Težko je dokazati nasprotno, da te ne boli." Žemlja pa je hkrati opozoril, da zdravniška pomoč v tenisu mora ostati, saj "se vse dela za to, da so tekme daljše, da je izid 12:10 v zadnjem nizu, da se igra pet ur in pol. V tem primeru je res težko, da kdo ne bi začutil bolečine." Vir: Val 202.