Novak Đoković
Đoković je v 43. medsebojnem dvoboju 20-ič premagal Nadala. Foto: Reuters
Rafael Nadal
Nadal bo moral na deveto zmago v Monte Carlu še počakati. Foto: Reuters

Španec je odlično začel dvoboj in po brejku v prvi igri povedel z 2:0. Đoković je hitro vrnil udarec, saj je nasprotniku v četrti igri odvzel servis in izenačil na 2:2. Odločitev o zmagovalcu v tem nizu je padla v osmi igri, ko je Srbu uspel še drugi brejk, malo kasneje pa je na svoj servis odločil niz v svojo korist. Oba tenisača sta nekajkrat navdušila z izjemnimi točkami.

Odločilna "maratonska" sedma igra
V drugem nizu sta nasprotnika dobivala igre na svoj servis do izida 3:3. Sledila je maratonska sedma igra, ki je po 11 minutah pripadla Đokoviću za 4:3. "Nole" je nato dobil igro na svoj servis, malo kasneje pa še drugič v tem nizu odvzel servis nasprotniku za skupno zmago po uri in 37 minutah. Končno razmerje točk je bilo 69:54, brejki 4:1.

Finale v nedeljo ob 14.30
V nedeljski finale se je že pred tem uvrstil Tomaš Berdych, ki je brez težav premagal Gaela Monfilsa s 6:1 in 6:4. Finale se bo začel ob 14.30.