Grega Žemlja je že z uvrstitvijo v 3. krog presegel vsa pričakovanja. Foto: EPA
Janko Tipsarević
Janko Tipsarević je upravičil vlogo favorita in se prebil v osmino finala. Foto: EPA
Grega Žemlja
Žemlja je lahko zadovoljen predvsem z igro na začetku in ob zaključku dvoboja. Foto: EPA
Žemlja se je dostojno upiral igralcu, ki je na mednarodni lestvici ATP kar 90 mest višje. Foto: EPA
Novak Đoković
Novak Đoković je zanesljivo prišel med najboljših 16. Foto: Reuters
Andy Roddick
Andy Roddick se je na zadnjem turnirju v karieri uvrstil v osmino finala. Foto: EPA

Po dveh urah in 16 minutah je osmo postavljeni Srb slavil s 6:4, 6:3, 7:5.
99. igralec sveta je proti favoriziranemu nasprotniku odlično začel, saj mu je takoj uspel brejk. Po odvzemu servisa v osmi igri prvega niza je osmi nosilec turnirja preobrnil potek dvoboja. Tipsarević je nato zaigral bolje in prevzel pobudo. Odlično je igral v drugem nizu, v tretjem pa z nekaj več težav dosegel zmago. Nekoliko nervoze je pokazal, ko je prvič serviral za zmago in je dopustil Žemlji odvzem servisa, a se je nato zbral in z dvema zanesljivima igrama zasluženo slavil.

Žemlja, ki je že v prvem nizu serviral šest asov, jih je na koncu zmogel devet, Tipsarević pa 14. Srb je napravil osem dvojnih napak, Žemlja dve. Precej težav je imel Žemlja s prvim udarcem (52% uspešen). Tipsarević, ki je od 13 izkoristil pet priložnosti za brejk (Žemlja dve od osmih), je bil uspešnejši na mreži 13/16 - 21/32 (66%). Žemlja je zadel več "winnerjev (30:535), a je napravil tudi več neizsiljenih napak (31:37).

Tipsarević po osmi igri kot prerojen
Žemlja je odlično začel dvoboj in že v prvi igri mu je uspel brejk. V težavah se je 25-letni Žemlja znašel v drugi igri, ko je imel Tipsarević kar petkrat priložnost za odvzem servisa. Igra je trajala okoli 15 minut, vendar je na koncu Žemlja le povedel z 2:0. Srb je v osmi igri izid izenačil. Izkoristil je šesto priložnost za brejk in nato še odlično odigral na svoj začetni udarec ter povedel s 5:4. Žemlja je serviral za obstanek v nizu, a je Tipsarević po prvem brejku zaigral kot prerojen in s 6:4 dobil prvi niz, ki je trajal 51 minut.

V drugem nizu sta oba dobro igrala na svoj servis. Žemlji je v sedmi igri vendarle uspelo priti do priložnosti za odvzem začetnega udarca, a jo je 99. igralec sveta zapravil. V naslednji igri si je Tipsarević priigral kar tri brejk žogice in izkoristil že prvo ter si priigral prednost s 5:3. Nato je osmi nosilec turnirja še zanesljivo odigral na svoj servis in s 6:3 dobil niz ter povedel z 2:0. Drugi niz je trajal 36 minut. Tipsarević je serviral kar pet asov, a napravil tudi štiri dvojne napake. Žemlji je uspel le en as.

Zadnji niz dobil Tipsarevič s 7:5
V tretjem nizu si je deveti igralec sveta odločilno prednost priigral z brejkom za 4:3. Pri izidu 5:4 je Srb serviral za zmago, vendar si je Žemlja priigral dve žogici za odvzem začetnega udarca. Nato je s tremi odličnimi servisi Tipsarević prišel do žogice za zmago v dvoboju, vendar je dve zapravil in z dvojno napako celo omogočil Žirovničanu novo priložnost za brejk, ki pa jo je uspešno ubranil. Z dvema točkama zapored je prišel do še ene žogice za zmago, ki pa jo je z dobrim napadom na mreži Žemlja ubranil in za tem še izkoristil priložnost za odvzem začetnega udarca. V naslednji igri je Tipsarević odlično odigral na servis Žemlje in z brejkom povedel s 6:5. Nato je uspešno igral tudi na svoj začetni udarec in tokrat izkoristil žogico za zmago v dvoboju.

Branilec naslova zanesljivo naprej
Drugi nosilec Novak Đoković se je brez težav uvrstil v 4. krog. Srbski teniški igralec je s 6:3, 6:2 in 6:2 odpravil Juliena Benneteauja. Na stadionu Arthurja Asha je "Nole", ki brani lanski naslov, z nasprotnikom opravil v uri in 37 minutah. Še naprej ostaja brez izgubljenega niza na turnirju. Tokrat je oddal sedem iger. Đoković, ki je serviral 13 asov, ni izgubil nobene točke na svoj začetni udarec, čeprav so bili njegovi prvi servisi le 59% uspešni. Kljub temu Francozu ni dopustil nobene priložnosti za brejk. Razmerje v "winnerjih" je bilo kar 41:15 v Srbovo korist.

"Nisem navajen igrati prvi dvoboj dneva. Dolgo časa nisem igral prvega obračuna. Po pravici povedano, nisem ravno jutranji človek," je po dvoboju povedal Đoković.
Roddick se še ne poslavlja
Četrti nosilec turnirja je David Ferrer, ki je s 3:1 v nizih premagal Lleytona Hewitta. V prvem nizu je Španec slavil po podaljšani igri, nato je Avstralec izenačil. V zadnjih dveh pa je bil Ferrer zanesljiv. V četrtem je zmagovalcu US Opna leta 2000 celo "zavezal kravato".

Športna pot Andyja Roddicka še ni končana. Američan je namreč s 7:5, 7:6 (1), 4:6, 6:4 premagal Italijana Fabia Fogninija in ga v bogati karieri tako čaka vsaj še en dvoboj.

Stosurjeva končala pot Robsonove
V ženski konkurenci so že znane prve četrtfinalistke. Najmanj dela je imela prva nosilka Viktorija Azarenka, ki je s 6:2, 6:2 odpravila Ano Tatišvili iz Gruzije. Pot 18-letne Britanke Laure Robson, ki je izločila Kim Clijsters in Na Li, je s 6:4, 6:4 končala branilka naslova Samantha Stosur.

Bartolijeva napredovala s "kravato"
Tretja nosilka Marija Šarapova je s 6:1, 4:6, 6:4 ugnala rojakinjo Nadio Petrovo, Marion Bartoli pa je po izgubljenem prvem nizu nadigrala peto nosilko, Petro Kvitovo z 1:6, 6:2, 6:0.