Roger Federer je dopolnil zbirko na turnirjih masters. Če ne bi zmagal v Parizu, bi prvič po letu 2001 ostal brez zmage na turnirjih za grand slam in turnirjih serije 1.000. Foto: EPA
Roger Federer in Jo-Wilfred Tsonga
Roger Federer je osvojil tretji turnir v letošnji sezoni, najboljši je bil že januarja v Dohi in prejšnji teden v domačem Baslu. Foto: EPA

16-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam je dobil že 69. turnir v karieri, odigral je 99. finalni obračun. V Parizu ni oddal niti niza in se veselil zmage na 18. turnirju serije 1.000.

Poleg naslova in kar 1000 točk za lestvico ATP je Federer prejel tudi ček za 454.000 evrov, njegov nasprotnik v finalu Tsonga pa je bogatejši za 214.400 evrov.

Prvi niz trajal le pol ure
V uvodni igri je imel Francoz dve brejk priložnosti, a ju ni izkoristil in kazen je prišla hitro. Federer je unovčil že svojo prvo priložnost za odvzem servisa in hitro je povedel s 3:0. V četrti igri je Tsonga po zaostanku s 15/40 še uspel izenačiti, nato pa je znova izgubil servis. Švicar je po pol ure zlahka osvojil uvodni niz.
Tsonga v ključnih trenutkih nenatančen
V drugem nizu je Tsonga začel precej bolje servirati, tudi forhend z osnovne črte je postajal je vse bolj nevaren. V četrti igri si je priigral priložnost za odvzem servisa, a mu ni uspelo priti do vodstva s 3:1. V osmi igri je Tsonga znova prišel do 30/40, nato pa je forhend poslal za las čez osnovno črto. Odločala je podaljšana igra, Federer je povedel s 4:0 in jo dobil s 7:3 po uri in 26 minutah igre.
"Zelo sem zadovoljen s svojo igro. Vse mi je šlo po željah v tem tednu. Tudi Tsonga je igral dobro v drugem nizu," je v francoščini dejal Federer in požel stoječe ovacije 14.500-glave množice v razprodanem Bercyju.
Odlična popotnica za London
Federer je ob koncu sezone v sijajni formi, prejšnji teden je zanesljivo zmagal v Baslu. Zdaj je tudi glavni favorit za zmago na zaključnem turnirju serije ATP, ki se naslednjo nedeljo začenja v Londonu.