Roger Federer se v Halleju počuti kot doma. Letos na tem turnirju še ni izgubil niza. Foto: EPA

35-letni Švicar bo tako v Halleju lovil že deveto lovoriko. 21-letni Rus se je dobro upiral Federerju, ki je prvi niz dobil po dveh brejkih. Tudi Hačanov je enkrat odvzel servis nasprotniku.

Pri 4:4 v drugem nizu je Federerju uspel nov brejk, tako da je v naslednji igri serviral za zmago, a se je Rus izvlekel, nato pa imel pri 6:5 dve žogici za niz, ki pa ju ni izkoristil oziroma ju je Federer ubranil. V podaljšani igri je "Fedex", osemkratni zmagovalec Halleja, unovčil svoje izkušnje. Slavil je po uri in 25 minutah. Končno razmerje točk je bilo 78:68, Federerju so uspeli trije brejki, Hačanovu dva.

Federer se bo v finalu pomeril z Nemcem Alexandrom Zverevom, ki je s 4:6, 6:4 in 6:3 strl Francoza Richarda Gasquet.