Andy Roddick je bil ob ostrih Federerjevih volejih največkrat nemočen. Foto: EPA

Sedaj sem bolj razpoložen za pivo kot za komentar.

Roger Federer
Federer je po odločilni točki pokleknil na sveto travo. Foto: EPA

23-letni Švicar je v ponovitvi lanskega finala ekspresno dobil prvi niz: z dvema breakoma po vsega 22 minutah. Več odpora je Roddick nudil v drugem, ko je prišel do podaljšane igre, v kateri pa se je premagal sam, saj je izgubil kar štiri točke na svoj servis. Švicar je slavil s 7:2.

Po visokem vodstvu Federerja je dvoboj za 20 minut prekinil dež, a to ni zmedlo Baselčana, ki je v sedmi igri tretjega niza po še enem izjemnem voleju prišel do odločilnega breaka, skupno četrtega, in dvoboj po 101 minuti odločil v svojo korist.

Zastrašujoča statistika Švicarja
Federer je niz neporaženosti na travi podaljšal na 36 dvobojev, niz finalnih zmag pa na 21. To je bilo njegovo jubilejno 30. turnirsko slavje, 5. za grand slam. Švicar je poleg Björna Borga (5) in Peta Samprasa (4) edini, ki je po letu 1968, ko je tenis postal profesionalen, vsaj trikrat zapored zmagal v All England Clubu.

"Resnično sem igral odlično. Bilo je lažje kot lani. Sem sem prišel z velikimi pričakovanji in uresničil sem jih. Ponosen sem na to. Biti v družbi Samprasa in Borga je nekaj posebnega. Upam, da se ne bo ustavilo pri številki tri," je dejal Federer.

Američan je kljub porazu zabaval občinstvo na Centre Courtu: "Sedaj sem bolj razpoložen za pivo kot za komentar. Izjemno sem si želel zmagati, toda Roger je tako popoln igralec. Ne vem, kaj bom naredil z njim. Mogoče ga bo treba po zobeh." Švicar je res trn v peti Američana, ki je v desetih medsebojnih dvobojih zmagal le enkrat.

Federer bo domov odnesel 945.000 evrov, Roddick pa se bo moral zadovoljiti s polovico manjšo vsoto.