Andy Murray je v drugi polovici sezone v izjemni formi. Foto: Reuters
Andy Murray in Roger Federer
Igralca sta se večkrat pogovarjala med prekinitvijo zaradi dežja, ki pa ni zaustavila Škota. Foto: Reuters
Novak Đoković in Tomaš Berdych
Novak Đoković je le enkrat izgubil začetni udarec, izkoristil pa je vse tri priložnosti za brejk. Foto: Reuters
Murray ugnal Federerja

Zmagovalec letošnjega OP ZDA je začel sijajno, že v uvodni igri je odvzel servis Švicarju, ki je osvojil le točko. Federer je hitro izenačil na 1:1, a nato v peti igri znova naredil dve dvojni napaki in poklonil servis Murrayju. Škot je prednost zadržal do konca niza, ki ga je zaključil z izjemnim forhendom.
Tudi dež ni zmotil Murrayja
Uvodna igra drugega niza je bila maratonska, prekinil jo je tudi dež, a po sedmih minutah sta tekmeca nadaljevala, streha pa se še ni zaprla. Federer je uspel osvojiti igro. Murray je imel precej manj težav ob svojem servisu. V peti igri je 17-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam povedel s 40/0, nato pa naredil preveč napak in Murray je s sijajnim forhedom prišel do ključnega odvzema servisa.
Pred začetkom desete igre je dež začel padati še močneje, sodnik je odločil, da bodo uporabili streho. Po 15 minutah sta se igralca vrnila na igrišče in Murray je zanesljivo zadržal servis za zmago.
33 neizsiljenih napak Federerja
Dvoboj je trajal uro in 38 minut. Murray je izkoristil tri izmed enajstih priložnosti za brejk, Federer je edino izkoristil. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 75:62, Švicar pa je naredil kar 33 neizsiljenih napak.
V prvem polfinalu je Srb Novak Đoković brez težav izločil Čeha Tomaša Berdycha s 6:3 in 6:4. Dvoboj je trajal uro in 25 minut, razmerje v osvojenih točkah je bilo 68:49. Finale bo v nedeljo ob 10.30.