Andy Murray se je moral pošteno potruditi, da je dobil drugi dvoboj na letošnjem zaključnem turnirju. Foto: Reuters

Na koncu mi je vendarle uspelo. To so te vrste dvobojev, v katerih moraš na igrišču pustiti popolnoma vse. Trenutno sem v redu, a posledice takšnega dvoboja po navadi občutiš šele dan pozneje. Upam, da bom svojo sezono podaljšal še za tri dni, in storil bom vse, da jih prebrodim.

Andy Murray
Kei Nišikori
Kei Nišikori je v odločilnem nizu močno popustil. Foto: Reuters

Zmaga nad Nišikorijem je bila za Murrayjeva prva zmaga nad igralcem, ki je na ATP-lestvici uvrščen med najboljših pet, po slavju nad Stanom Wawrinko v polfinalu letošnjega Roland Garrosa (3. junij).

Murray po maratonskem dvoboju do zmage
Murray se je namučil z Nišikorijem

Murray se je moral za zmago nad Nišikorijem pošteno potruditi, še posebej po izgubljenem prvem nizu, ki se je prevesil v podaljšano igro.

V nadaljevanju dvoboja sta oba tenisača storila kopico napak, nekoliko manj jih je storil Škot, ki je dobil drugi niz, v tretjem pa je svoje delo le še dokončal.

Nišikori dobil podaljšano igro
Prvi niz je bil izjemno izenačen, zato ne preseneča, da se je prevesil v podaljšano igro, kjer se je mrtvi tek pravzaprav nadaljeval, čeprav je doživel Murray manjšo krizo in padel v zaostanek s 3:6. Vseeno se je spretno rešil iz zagate, dobil naslednje štiri točke in si celo priigral priložnost za zmago v nizu, a je ni izkoristil. Sledilo je menjavanje v vodstvu, vse do izida 9:9. Tedaj je Nišikori z odličnim diagonalnim forhend winnerjem povedel z 10:9, po nevsiljeni napaki nasprotnika - Murray je žogico s forhendom poslal z igrišča - je prvi niz dobil s 7:6 (9). Niza, ki je trajal uro in 25 minut, bi bilo lahko konec že prej, a je Japonec večkrat zatajil pri zaključevanju točk, ko je na videz že dobljeno točko s slabim končnim udarcem izgubil.

Murray v drugem nizu ohranil mirno roko
Nišikori je uvodno igro drugega niza ekspresno izgubil. Murray si je priigral dve priložnosti za brejk, izkoristil je drugo, potem ko je Japonec žogico poslal v avt. Nišikoriju je nato izid uspelo poravnati v 8. igri (4:4), tudi on si je priigral dve priložnosti za brejk in tudi on je izkoristil drugo, potem ko je prvi igralec sveta zadel mrežo. A Japončeva mirnost ni trajala dolgo, Murrayju je po dolgi naslednji igri uspel re-break, povedel je s 5:4, v deseti igri je zmago v drugem nizu potrdil (6:4).

Nišikori se je pobral prepozno
V zadnjem nizu se je Nišikori sicer upiral ljubljencu britanskega občinstva, a je bil Murray preprosto premočen. 29-letnik iz Glasgowa je v tretji igri nasprotniku odvzel začetni udarec, nato pa se je moral v četrti pošteno potruditi, da je zadržal svojega. Nazadnje mu je mukoma vendarle uspelo (3:1), v peti igri je Nišikoriju še drugič odvzel servis za vodstvo s 4:1. Japonec, ki je v prvem krogu odpravil razglašenega Stana Wawrinko, se je znašel v izgubljenem položaju (5:1), a se ni predal brez boja. Dobil je naslednje tri igre in zaostanek zmanjšal na 5:4. V deseti igri je Murray serviral za zmago, v Nišikorijevo igro so se prikradle nevsiljene napake, razplet je bil predvidljiv - slavje Britanca (6:4), ki je izkoristil prvo od treh žogic za zmago.

V večernem dvoboju je Stan Wawrinka s 7:6 in 7:6 ugnal Hrvata Marina Čilića.