Andy Murray v letošnji sezoni kaže izjemne predstave. Foto: Reuters
Murray še zmanjšal zaostanek za Đokovićem

V finalu je bil olimpijski prvak boljši od Bolgara Grigorija Dimitrova s 6:2 in 7:6. Murray je letos nastopil v devetih finalih in v Pekingu osvojil peti naslov. Karierni izkupiček v finalih ima zdaj 41-21.

Dimitrov, ki je izgubil četrtega od osmih dvobojev s Škotom, ostaja pri štirih naslovih, zadnjega je osvojil 2014 v Queensu. Pred turnirjem masters 1000 v Šanghaju je znana polovica udeležencev zaključnega turnirja sezone v Londonu. Novaku Đokoviću, Andyju Murrayju in Stanu Wawrinki se je v Pekingu pridružil Kanadčan Milos Raonic.

Drugo slavje za Radwansko
Poljska teniška igralka Agnieszka Radwanska je v Pekingu slavila drugič, prvič ji je uspelo leta 2011. Tokrat je ugnala Johanno Konto s 6:4 in 6:2. Poražena Britanka avstralskih korenin Johanna Konta bo kljub izgubljenemu finalu na novi lestvici WTA napredovala med prvih deset, kar bo prva britanska uvrstitev med deseterico v zadnjih 32 letih.

Kyrgios najboljši v Tokiu
V finalu Tokia je zmago slavil Nick Kyrgios, za katerega je bila to tretja zmaga po ATP-turnirjih v Atlanti in Marseillu. S 4:6, 6:3, 7:5 je ugnal Belgijca Davida Goffina.