Stan Wawrinka je še sedmič spravil na kolena Andyja Murrayja. Foto: EPA
Rafael Nadal
Rafael Nadal je v 30. medsebojnem dvoboju 24. premagal Davida Ferrerja. Foto: Reuters

omačega igralca Andyja Murrayja je porazil s 7:6 in 6:4.

Wawrinka je v prvem nizu po brejku v osmi igri že serviral za zmago, a se je Murray rešil z odvzemom servisa za 5:5, nato pa v podaljšani igri klonil s 7:4.

V drugem nizu si je razpoloženi Wawrinka priboril dva brejka prednosti za 5:2, Murray je z odvzemom servisa nasprotniku rezultat znižal na 5:4, a popolnega preobrata ni zmogel. Med odločilno deseto igro je od jeze razbil lopar, malo kasneje pa je Švicar uspešno serviral za skupno zmago po uri in 54 minutah.

Nadal premočan tudi za Ferrerja
V prvem dvoboju dneva je Rafael Nadal s 6:7, 6:3 in 6:4 ugnal rojaka Davida Ferrerja, kar je njegova tretja zaporedna zmaga v Londonu. Ferrer je v prvem nizu zaostajal že za dva brejka (0:3), a se je nato pobral in niz v podaljšani igri s 7:2 odločil v svojo korist. Nadal je v drugem nizu vrnil udarec, prišel v osmi igri do odločilnega odvzema servisa za izenačenje na 1:1.

Nadal je nato v deveti igri zadnjega niza petič odvzel servis Ferrerju, povedel s 5:4, malo pozneje pa dvoboj po dveh urah in 37 minutah odločil v svojo korist. Končno razmerje točk je bilo 107:92.

Nadal se bo v sobotnem polfinalu pomeril s Srbom Novakom Đokovićem, medtem ko Wawrinko čaka njegov rojak Roger Federer.