Kei Nišikori se veseli največjega uspeha v karieri. Foto: Reuters
Novak Đoković
27-letni Novak Đoković je moral priznati premoč tri leta mlajšemu Nišikoriju. Đoković je New York osvojil leta 2011. Foto: Reuters
Marin Čilić
Marin Čilić je utišal stadion Arthurja Asha, ki je bil na strani Rogerja Federerja. Foto: Reuters
Brez Đokovića in Federerja v finalu

24-letni japonski igralec Nišikori je prekosil samega sebe, tako da se je po dveh urah in 52 minutah veselil zmage s 6:4, 1:6, 7:6 (4) in 6:3. Nišikori se pred tem na turnirjih za grand slam ni nikoli prebil višje od četrtfinala.
Tokrat je Đokoviću, prvemu igralcu sveta, petkrat odvzel servis, medtem ko ga je sam izgubil štirikrat. Potem ko je Nišikori tretji niz dobil v podaljšani igri, mu je že v prvi igri četrtega uspel odločilni brejk. Končno razmerje točk je bilo sicer 120:117 za Đokovića.

Čilić nadigral Federerja
Podoben podvig kot Nišikoriju je uspel tudi Hrvtu Marinu Čiliću, ki je - brez izgubljenega niza - s 6:3, 6:4 in 6:4 porazil drugega nosilca Švicarja Rogerja Federerja. 25-letni Čilić je pred tem izgubil vseh pet dvobojev s Federerjem, tokrat pa ga je povsem zasenčil, odličen je bil predvsem pri servisu. Zmage se je veselil po 104 minutah igre. Hrvat je v zadnjem nizu zaostajal za brejk, a se je vrnil, nato pa v sedmi igri prišel do odločilne prednosti. Nasprotniku je štirikrat odvzel servis, medtem ko ga je sam izgubil le enkrat. Končno razmerje točk je bilo 91:74.

Finale bo v ponedeljek ob 23.00 po slovenskem času.