Ben Shelton je bil na začetku leta na lestvici ATP na robu stoterice, zdaj pa se je prebil med najboljših 15. Foto: EPA

Za nepostavljenega Sheltona to ni prvi odmevni dosežek na turneji. Septembra je igral v polfinalu Odprtega prvenstva ZDA v New Yorku, kjer je moral priznati premoč Srbu Novaku Đokoviću. Na začetku leta je igral tudi v četrtfinalu OP-ja Avstralije.

Shelton bo na ponedeljkovi lestvici najvišje uvrščen v karieri. Zasedel bo 14. mesto.

Za 30-letnega Rusa, nekdanjega polfinalista OP-ja Avstralije (2021), je bil to peti finale na najvišji ravni. Drugič je izgubil, predtem pa je bil najboljši v Dubaju, Moskvi (oba 2021) in lani v Sydneyju.

Monfils po 12 letih spet osvojil Stockholm

V Stockholmu (250) je slavil 37-letni Gael Monfils, ki je s 4:6, 7:6 (8) in 6:3 ugnal Rusa Pavla Kotova. Dvoboj je trajal dve uri in 38 minut.

Francoski veteran je tako po 12 letih znova osvojil turnir na Švedskem. Z 12. zmago v karieri – nazadnje je turnir osvojil januarja lani v Adelajdi – se je znova povzpel med najboljših sto tenisačev na svetu.

Bublik Halleju dodal še Antwerpen

Kazahstanec Aleksander Bublik je zmagovalec turnirja v Antwerpnu (250). V finalu je tretjepostavljeni Bublik ugnal četrtega nosilca, Francoza Arthurja Filsa, s 6:4 in 6:4.
Bublik je slavil tretjo turnirsko zmago v karieri in drugo letos po uspehu na travi v Halleju.