Tamara Zidanšek se je predlani uvrstila v drugi krog OP ZDA, letos pa je ostala brez nastopa v glavnem delu turnirja. Foto: AP

V prvih dveh krogih je bila najbolje uvrščena Slovenka na lestvici WTA boljša od Rusinje Jekaterine Makarove in Slovakinje Rebecce Šramkove.

25-letna Konjičanka, ki je na lestvici WTA na 119. mestu, je v uvodnem nizu trikrat izgubila servis, a ji je vedno hitro uspelo izenačiti. V 12. igri je imela na servis Rusinje tri priložnosti za prvi niz, a ni bila uspešna. Odločala je podaljšana igra, kjer je imela Zidanšek še pet zaključnih žog za prvi niz (6:5, 7:6, 8:7, 9:8 in 10:9). Prozorova se je čudežno rešila in dobila podaljšano igro s 13:11.

V drugem nizu je Zidanšek odigrala pet iger zapored in izenačila na 1:1.

Izjemno napet je bil odločilni niz. Prozorova je pri vodstvu s 5:4 servirala za zmago, a ni osvojila niti točke. Zidanšek je osvojila osem točk zapored, povedla s 6:5 in imela v 12. igri pri 30/40 zaključno žogo za uvrstitev na glavni turnir na igriščih Flushing Meadowsa. Rusinja se je znova rešila, dobila tri točke zaporedoma in izenačila na 6:6.

Odločala je podaljšana igra do desete točke. Izid je bil zadnjič izenačen na 7:7, nato pa je Rusinja izkoristila drugo zaključno žogo (10:8).

Kajo Juvan v soboto čaka Japonka Himeno Sakacume
Kaja Juvan je v 2. krogu kvalifikacij ugnala Japonko Haruko Kaji s 6:3, 4:6 in 6:2 po dveh urah in 22 minutah. 22-letna Ljubljančanka .je imela precej dela proti 222. igralki sveta.

Do odločilnega odvzema servisa je v prvem nizu prišla v drugi igri in prednost ohranila, v drugem pa je servis tekmici odvzela že v uvodni igri in vodila tudi s 4:2. Nato je popolnoma popustila in izgubila zadnje štiri igre drugega niza.

V odločilnem nizu je znova hitro povedla z 2:0, a je Japonka izenačila na 2:2. Juvan je povedla s 5:2, po uro in pol dolgi prekinitvi zaradi dežja pa je napredovala v 3. krog kvalifikacij.

Za preboj v glavni del žreba na zadnjem grand slamu sezone se bo v soboto pomerila z Japonko Himeno Sakacume, ki na lestvici zaseda 195. mesto. Japonka je v 2. krogu kvalifikacij ugnala Avstralko Priscillo Hon s 6:3 in 6:1.