Aljaž Bedene ima lepo priložnost za preboj v osmino finala. Foto: EPA
Benjamin Becker
Benjamin Becker je serviral 12 asov. Foto: EPA

S prebojem v tretji krog je Bedene izenačil najboljši slovenski dosežek na turnirjih ATP-serije 1000. Lani je to v Miamiju uspelo tudi Gregi Žemlji.
V tretji igri je imel Becker velike težave s servisom, Bedene si je priigral kar tri priložnosti za odvzem začetnega udarca, a jih ni izkoristil. V šesti igri je Nemec unovčil prvo priložnost za brejk in povedel s 4:2. Brez izgubljene točke je povišal na 5:2.
Dež prekinil dvoboj za eno uro
V deveti igri je serviral za zmago v uvodnem nizu, povedel je s 40/0, nato pa je dvoboj prekinil dež. Sodnik Mohamed Lahyani je takoj skočil s stola in poslal igralca v garderobo. Po enournem premoru sta se igralca vrnila na igrišče in Becker je zaključil prvi niz.
Bedene je imel v drugi igri drugega niza priložnost za odvzem servisa, a ni uspel. V tretji igri je Becker povedel z 0/40, Bedene pa je uspel izenačiti, izničil je tudi četrto priložnost za brejk. Bedene je zadnjič vodil s 3:2, potem pa popustil, Becker je v sedmi igri odvzel servis in povedel s 5:3. Bedene, 119. igralec na svetu, se ni predal, rešil je prvo zaključno žogo Nemca in izenačil na 5:5. V enajsti igri je znova slabo serviral, Becker pa je v drugem poskusu vendarle zaključil dvoboj po uri in 32 minutah.

Beckerja čaka Raonić

Becker, trenutno 93. igralec sveta, je bil boljši od Bedeneta tudi na letošnjem odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu. Nemec se bo pomeril s Kanadčanom Milošem Ranonićem, ki je ugnal Španca Guillerma Garcio Lopeza s 6:1 in 6:2.

Bedene, ki se je na glavni turnir prebil iz kvalifikacij, je v drugem krogu s 6:7, 7:5 in 6:3 premagal 27. nosilca Vaseka Pospisila, v prvem pa je bil boljši od Tajvanca Jimmyja Wanga z 1:6, 6:2 in 6:4.

Srebotnikova v četrtfinalu Miamija
Velenjčanka Katarina Srebotnik je s Čehinjo Kveto Peschke v osmini finala ženskih dvojic. V Miamiju s 6:3 in 7:5 premagala Hrvatici Darijo Jurak in Mirjano Lučić-Baroni. V četrtfinalu se bosta četrtin nosilki pomerili s Claro Black iz Zimbabveja in Indijko Sanio Mirzo, petima nosilkama.