Nemško nogometno prvenstvo
Velika zmaga bikov – Leipzig prvič na kolena spravil Bayern
Keita in Werner zadela za zmago, 18. marec 2018 ob 22:14 Nogometaši Leipziga so v 27. krogu Bundeslige na domači zelenici ugnali Bayern, ki pa ima na vrhu prvenstvene lestvice še vedno 17 točk prednosti.
3
"Dinozavri" Bundeslige znova menjali trenerja - Titz bo skušal zagotoviti obstanek
5
12. marec 2018 ob 19:30 Bernd Hollerbach je le sedem tednov zdržal na klopi Hamburga, ki mu grozi, da se bo prvič v zgodovini poslovil od Bundeslige.
Lewandowski s hat-trickom poslal Hamburg proti prvemu izpadu
12
10. marec 2018 ob 20:14 Nogometaši Hamburga so edina ekipa v zgodovini nemškega prvenstva, ki še nikoli ni izpadla iz elite. Letos jih lahko reši le še čudež. Bayern je razglašene severnjake v 26. krogu odpravil kar s 6:0.
"Naslednik Lahma" podaljšal z Bayernom do leta 2023
6
9. marec 2018 ob 13:12 Bayern je sporočil, da bo branilec Joshua Kimmich v ekipi ostal do leta 2023.
Dortmundčani do točke na derbiju v Leipzigu
4
4. marec 2018 ob 20:05 Na derbiju 25. kroga Bundeslige sta se RB Leipzig in Borussia Dortmund razšla z remijem (1:1). Na drugo mesto se je prebil Schalke, ki je premagal Hertho z 1:0.
Köln po veliki zmagi v Leipzigu še upa na obstanek
4
25. februar 2018 ob 21:00 Nogometaši Kölna nadaljujejo odlične igre v spomladanskem delu Bundeslige. Presenetljivo so odnesli tri točke iz Leipziga (1:2) in še lahko računajo na obstanek.
Robben se je odkupil za zgrešeno enajstmetrovko
6
18. februar 2018 ob 22:21 Nogometašem Bayerna je v 24. krogu Bundeslige uspel preobrat, po katerem so Wolfsburg premagali z 1:2. Odločilni zadetek je z enajstmetrovke dosegel Robert Lewandowski v 91. minuti.
Dve napaki vratarja Fährmanna usodni za Schalke na Allianz Areni Na derbiju 22. kroga Bundeslige je Bayern premagal Schalke z 2:1. Bavarce je vodil pomočnik Peter Hermann, saj je glavni trener Jupp Heynckes zbolel.
10
Sanjski debi Batshuayija za sladko zmago Stögerja v Kölnu Peter Stöger se v jesenskem delu na klopi Kölna ni veselil niti ene zmage na 15 tekmah. V petek se je vrnil na stadion Rhein Energie in z dortmundsko Borussio osvojil tri točke (2:3).
20
Arsenal pripeljal Aubameyanga, podaljšal z Özilom Danes je zadnji dan zimskega nogometnega prestopnega roka. Dortmundska Borussia je potrdila, da je Arsenalu prodala napadalca Pierra Emericka Aubameyanga.
47
Bayern od 0:2 do "petarde" v mreži Hoffenheima Hoffenheim je v 20. krogu Bundeslige na Allianz Areni po četrt ure vodil že z 2:0, nato pa je Bayern močno dvignil ritem in v drugem polčasu dosegal zanesljivo zmago (5:2).
11
Žilavi Werder na Allianz Areni zdržal vse do 76. minute Nogometaši Bayerna so se morali zelo potruditi za zmago v 19. krogu Bundeslige. Werder je celo povedel na Allianz Areni, šele v zadnje četrt ure je Bremenčanom zmanjkalo moči (4:2).
4
Bayern zmagal tudi na težkem gostovanju v Leverkusnu Uvod v spomladanski del Bundeslige je potrdil, da bo ogrorčen predvsem boj za drugo mesto. Bayern je tudi iz Leverkusna odnesel tri točke (1:3). Farmacevti so sijajno končali jesenski del.
7
Gomez bo znova mreže tresel za Stuttgart Mario Gomez je zapustil Wolfsburg in se vrača v svojo nekdanjo ekipo Stuttgart. Klub je sporočil, da je 32-letni nogometaš sklenil pogodbo do konca junija 2020.
5
Heynckes prepričan, da lahko Bayern sezono konča z več kot eno lovoriko Ko je Jupp Heynckes 7. oktobra nasledil Carla Ancelottija na klopi Bayerna, je bilo stanje v klubu porazno. V dveh mesecih je legendarni trener obrnil krivuljo močno navzgor.
14
Ulreich junak v Stuttgartu - Bayern z ogromno prednostjo na odmor Nogometaši Bayerna so v zadnjem krogu jesenskega dela Bundeslige odnesli vse tri točke iz Stuttgarta (0:1). Sven Ulreich je v 94. minuti obranil enajstmetrovko.
13
Odličen debi Stögerja - Borussia v Mainzu končala črni niz Menjava trenerja v Dortmundu je obrodila sadove. Peter Stöger je prvič sedel na klopi Borussie in takoj je odnesel tri točke iz Mainza (0:2).
13
Watzke udaril po mizi: Bosza na klopi Borussie zamenjal Stöger Po seriji slab(š)ih rezultatov so se pri Borussii iz Dortmunda odločili za edino logično potezo - prekinili so sodelovanje z glavnim trenerjem Petrom Boszem.
24
Prvi gol Kampla za Leipzig, Vidal zagotovil Bayernu jesenski naslov Velike krize dortmundske Borussie ni videti konca. Navijačem je prekipelo po porazu proti Werderju z 1:2.
23
Bayern po polomu Leipziga povišal naskok na vrhu Nogometaši Leipziga so v 14. krogu Bundeslige doživeli visok poraz, Hoffenheim je v drugem polčasu napolnil mrežo rdečih bikov (4:0). Bayern se je z zmago nad Hannovrom s 3:1 utrdil na vrhu.
9
Citat za prebrat
link
Roman Lisac
16
25. maj 2018 ob 18:47 Petrol Olimpija je končala sanacijo, dolga več nimamo. Redno plačujemo vse obveznosti. Upam, da bo tako tudi ostalo. To je posledica velike skrbi v klubu, da se sredstva ne porabljajo za neumnosti.