Nils Allegre je pri 30 letih dočakal svojo prvo zmago v svetovnem pokalu. V sedmih polnih sezonah do zdaj sicer sploh še ni stopil na oder za zmagovalce. Foto: AP

Po prvi jakostni skupini je vodil Švicar Loic Meillard pred rojakom Marcom Odermattom, medtem ko je zadnji superveleslalomski zmagovalec in veliki junak Kitzbühela Cyprien Sarrazin zaostal.

A po predahu za oglase je sledil dvakratni šok: s številko 17 je najprej vse za 7 stotink in več prehitel Italijan Guglielmo Bosca, takoj za njim pa njegov čas za 18 stotink prekosil še Francoz Nils Allegre. Brez stopničk je v superveleslalomu po skoraj dveh letih in 12 tekmah za svetovni pokal ostal Odermatt.

Superveleslalom najboljših dveh v Garmischu

Razmočena proga zaradi toplega vremena

Zato je prvič na stopničke za zmagovalce stopil Allegre, in to za presenetljivo zmago. Pri najboljših dveh vožnjah so svojo vlogo odigrale tudi razmere: v Garmischu je bilo toplo (štiri stopinje Celzija), proga je bila razmočena in utrjena s soljo, ki se je najbolje odzvala ob smučanju Italijana in Francoza. 30-letnik iz Briancona je to zimo že popravil svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu, ko je bil četrti na prvem smuku v Val Gardeni/Grödnu.

"Na smučki sem imel dober občutek, imam tudi najboljši material. Sneg na vrhu ni bil tako trden in mislil sem, da mi ne gre tako dobro. Vendar sem se motil," je svoje občutke med vožnjo opisoval Allegre, ki je končno stopil na oder za zmagovalce. "Na zadnjih nekaj tekmah sem bil že blizu stopničk, zato sem bil tokrat samozavesten. Fantastično je bilo videti zeleno luč na cilju. Med kariero sem že dvakrat resno poškodovan, zdaj pa se mi je končno uresničila želja po stopničkah."

30-letnik iz Milana Guglielmo Bosca je bil doslej v svetovnem pokalu zgolj dvakrat med deseterico: deveti je bil na smuku v Kvitfjellu 2022 in superveleslalomu Cortine 2023. Foto: AP
Po 12 zaporednih uvrstitvah na stopničke na superveleslalomih za svetovni pokal je bil Marco Odermatt tokrat "le" četrti. Foto: AP

Slovenca pri repu uvrščenih

Na startni listi sta med 59 smučarji iz 12 držav tudi dva Slovenca. Martin Čater je močno zaostal in že ob prihodu v cilj s številko 36 prehitel zgolj enega tekmovalca. Še slabše je šlo Mihi Hrobatu, ki je s številko 53 in zaostankom 2,60 zasedel prav zadnje mesto med uvrščenimi.

Štiri tekme in štirje zmagovalci

Garmisch-Partenkirchen oziroma proga Kandahar 1 prinaša alpskim smučarjem kar dva superveleslaloma. Na prvih treh tekmah te kategorije letošnje zime smo videli tri različne zmagovalce: v Grödnu je slavil Avstrijec Vincent Krichmayer, v Bormiu Marco Odermatt in v Wengnu Francoz Cyprien Sarrazian.