Simon Schempp je na zasledovanju kronal četrtkovo zmago v špritnu. Foto: BoBo
Klemen Bauer
Klemen Bauer je v cilj prišel povsem izmučen. Tekaška forma še ni prava, saj je imel v pripravljalnem obdobju nekaj težav z zdravjem. Foto: BoBo
Marie Dorin-Habert, Laura Dahlmeier in Kaisa Mäkäräinen
Najboljše tri na ženski zasledovalni tekmi: Marie Dorin-Habert, Laura Dahlmeier in Kaisa Mäkäräinen. Foto: BoBo
Teja Gregorin
Teja Gregorin pozdravlja domače navijače. Foto: BoBo
Bauer in Gregorinova najboljša Slovenca
Slovenski biatlonci nekoliko popravili vtis
6.000 gledalcev uživalo na Pokljuki

Bauer, ki je bil na šprintu 18., je z dvema zgrešenima streloma šestič letos osvojil točke. Po polovici tekme je bil celo deseti, a je nato po enkrat zgrešil na zadnjih dveh streljanjih. Jakov Fak je zasedel 31. mesto. Glede na četrtkovo tekmo je uvrstitev izboljšal za pet mest, a vseeno z nastopom ni bil zadovoljen. Po prvih dveh strelskih nastopih, ko je pokril vseh deset tarč, je napredoval na 16. mesto, toda po tretjem streljanju je moral trikrat v kazenski krog in boj za višjo uvrstitev je bil izgubljen. Prvič je na zasledovanju nastopil tudi mladi Miha Dovžan, ki je v cilj prišel kot zadnji, 59. Zgrešil je osem strelov, od tega vseh pet na zadnjem streljanju.

"Super se je začelo. Vesel sem, da sem se umiril, da sem ponovil predstavo iz sprinta. Končno streljanje je bilo v redu. Bilo je težje s fizičnega smisla. Več je bilo utrujenosti. Za vsak strel je bilo težko umiriti puško. V četrtek je bilo streljanje avtomatsko, danes sem se boril za vsak strel posebej," je povedal Bauer, ki si je priboril nastop na nedeljski tekmi s skupinskim štartom.

"Na začetku je šlo vse po načrtu, nato se je vse podrlo. Preveč napak je bilo, da bi se prebil na višja mesta. Začetek je bil res odličen, a sem se vrnil nazaj, kjer sem začel. V streljanju je bilo preveč živčnosti. Želel sem si, a sem samega sebe brcnil v rit," je povedal Fak in dodal, da ga veseli, ker se je spet počutil tekaško močnega: "Tek je šel na bolje. Mislim, da zna biti po novem letu spet vse v redu. Počutil sem se spočitega."

Schempp ubranil napad Fourcada
Schempp nadaljuje z izvrstnimi nastopi. Po odlični predstavi na špritnu je tudi tokrat zadel vse strelec. Martin Fourcade, vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala, je na drugo mesto napredoval s petega. Dolgo časa sta s Schemppom tekla skupaj, a je na zadnjem streljanju pustil Francoz eno tarčo nepokrito in s kazenskim krogom izgubil boj za zmago. Zaostal je 16 sekund Tretje mesto je zasedel Rus Anton Šipulin, ki je napredoval s šestega mesta. Zgrešil je dva strela, a je bil izjemno hiter v smučini, v zadnjem krogu prehitel Norvežana Tarjeia Boeja in v cilj prišel 23 sekund za zmagovalcem.

Gregorinova pridobila 26 mest
Preizkušnjo biatlonk je dobila Laura Dahlmeier, ki je prva letos slavila na dveh tekmah v svetovnem pokalu. To je njena četrta zmaga v karieri. Napredovala je z drugega mesta. Nemka je tako kot petkova zmagovalka Marie Dorin-Habert zadela vse strele. Francozinja je bila druga. Na tretje mesto je z odličnim tekom napredovala Kaisa Mäkäräinen. Finka je bila v šprintu deseta. Enkrat je morala v kazenski krog.

Odlično je svoje delo na strelišču opravila edina Slovenka Teja Gregorin. Na progo se je podala 47., saj v šprintu ni nastopila najbolje. Tokrat se ji je nastop bistveno bolj posrečil in je z brezhibnim in hitrim strelskim nastopom napredovala na 21. mesto.
"Težko rečem, da so se občutki vrnili. V prvih štirih krogih so me tekmovalke še vedno prehitevale. Tek ni bil bistveno boljši. Mogoče me je v zadnjem krogu strelska ničla ponesla, zbrala sem nekaj dodatne moči in prehitela eno ali dve tekmovalki," je povedala Gregorinova.
Za ženski del biatlonske ekipe je nastopov pred domačimi gledalci konec, saj si nobena ni pritekla in pristreljala nedeljske tekme s skupinskim štartom. Najboljša Slovenka zadnjih sezon je potrdila, da bo izpustila naslednjo tekmo svetovnega pokala v Oberhofu, ki je na programu v začetku januarja. Njena letošnja obveznost tako ostaja nastop na ekshibiciji v paru s Fakom na Areni Schalkeja v Gelsenkirchnu.

Gledalci, ki se jih je zbralo skoraj 6.000, so pripravili odlično vzdušje in ves čas spodbujali tekmovalce. V petek so organizatorji potrdili, da se bo Pokljuka potegovala za pripravo svetovnega prvenstva leta 2020. Organizatorja bodo razglasili na kongresu v Moldaviji, ki bo septembra.

Zasledovalno (M), 12,5 km:           *
 1. S. SCHEMPP         NEM  30:46,5 (0)