Jessica Diggins je Norvežankam v Lillehammerju prekrižala načrte. Foto: EPA
Marcus Hellner, Calle Halfvarsson in Sergej Ustjugov
Najboljši trije v moški konkurenci (z leve proti desni): Marcus Hellner, Calle Halfvarsson in Sergej Ustjugov. Foto: EPA

Drugi v moški konkurenci je bil rojak Marcus Hellner, tretji Rus Sergej Ustjugov. Z zmago je Halfvarsson še povečal prednost v skupnem seštevku za svetovni pokal. Na tekmi sta nastopila tudi slovenska tekača, ki pa sta bila uvrščena na rep 97 nastopajočih.

Janez Lampič je osvojil 94. mesto, za zmagovalcem je zaostal za tri minute in 20 sekund (+3:20,6), mesto nižje je zasedel Miha Šimenc (+3:29,7).

Digginsova šokirala Norvežanke
Pozneje je bila na sporedu še tekma v ženski konkurenci, kjer je Norvežanke šokirala Američanka Jessica Diggins. Ta je bila slabih pet sekund hitrejša od drugouvrščene Heidi Weng, tretja je bila Marit Björgen (+15,8). Nastopilo je tudi pet Slovenk, od katerih se je do točk dokopala le Alenka Čebašek, ki je bila 27. (+52,2). Preostale so razočarale: Anamarija Lampič je bila 58., Lea Einfalt 60., mesto nižje Vesna Fabjan, Katja Višnar pa je zasedla 68. mesto.

Popolno nemško slavje, Jelenko brez točk
Lanski zmagovalec svetovnega pokala nordijskih kombinatorcev Nemec Eric Frenzel je v Lillehammerju svojemu rojaku Johannesu Rydzeku zadal prvi poraz v sezoni. Čeprav je zmagovalec prvih dveh tekem v Ruki vodil po skoku, ga je Frenzel v teku prehitel, na koncu pa bil 15 sekund hitrejši. Tudi na tretjem mestu je bil Nemec, na najnižjo stopničko se je zavihtel Fabian Riessle. Edini slovenski predstavnik Marjan Jelenko je spet ostal brez točk. Po skoku je bil na 36. mestu, v desetkilometrskem teku pa je pridobil eno mesto. Za zmagovalcem je zaostal dve minuti in 59 sekund.