V absolutnih kategorijah sta slavila Miha Šimenc (Logatec) in – tako kot v soboto v sprintu v prostem koraku – Lucija Medja (Bled). Člani so se pomerili na 10-kilometrski razdalji s posamičnim startom, pretekli so štiri kroge v dolžini 2,5 kilometra.

Državni prvak je postal Šimenc, slabe pol minute je zaostal Miha Ličef (Gorje), tretji je bil prvak v sprintu, Boštjan Korošec (Bohinj) z zaostankom dobrih 50 sekund, preostala konkurenca je zaostala več kot minuto.

Med članicami je bila na enaki razdalji še prepričljivejša 19-letna Medja, za katero je tako popoln konec tedna v Planici, saj je osvojila dva naslova. Srebro je z zaostankom 58 sekund osvojila Tia Janežič (Dol pri Ljubljani), ki je s tem prav tako ponovila včerajšnji dosežek, bron pa je pripadel 16-letni Zali Zupan (Medvode) z zaostankom le 1,2 sekunde za srebrom.