28-letnik iz Champagnola, kjer se je letos končala 19. etapa Dirke po Franciji, Quentin Fillon Maillet je osvojil peto posamično zmago v svetovnem pokalu. Foto: AP

Na 12,5 km zasledovanju s štirimi streljanji je slavil Francoz Quentin Fillon Maillet pred rojakom Emelienom Jacquelinom (+25,5). Francoza sta z brezhibnim strelskim nastopom prehitela norveško falango, tretje mesto je osvojil zmagovalec petkovega šprinta Johannes Dale (+49,5), ki je prehitel vodilnega v svetovnem pokalu Johannesa Thingnesa Boeja (+58,0), ki je bil četrti.

Na prvih devetih mestih so se razvrstili po kar štirje Francozi in Norvežani, vmes se je na osmem mestu znašel le gostitelj – Avstrijec Simon Eder. Na šestih posamičnih tekmah nove sezone je bilo tako že šest različnih zmagovalcev, od tega kar štirje Norvežani, Šved Sebastian Samuelsson (tokrat 10.), zdaj pa so do prvega slavja zime prišli še Francozi.

Prve točke zime za Dovžana
Jakov Fak
je v prvih treh strelskih nastopih zgrešil po enkrat, zaradi česar je na koncu izid iz šprinta izboljšal le za šest mest – na koncu je bil 22. Rok Tršan, ki je prijetno presenetil v petek s 27. mestom, je s petimi zgrešenimi streli zdrsnil na šele 46. mesto, nasprotno je Miha Dovžan s samo eno strelsko napako pridobil deset mest in osvojil 37. mesto ter osvojil prve točke svetovnega pokala v tej zimi.

Fak nezadovoljen s tremi zgrešenimi streli
"Edina svetla točka sta bila zadnje streljanje in tek. Končno sem imel tekaški čas med najboljšo deseterico, 30 sekund za prvim. To je zame zelo vzpodbudno in želim si, da bi bilo tudi naprej na tem nivoju. Prva tri streljanja so bila slabo izvedena. Napake, ki sem jih naredil, so se poznale na rezultatu, tako da velikega premika ni bilo. Upam, da jutri naredimo najbolje, kar se da. Zase želim, da bi odtekel hitro in da bi zadel vse tarče brez poprav,"
je po tekmi nezadovoljstvo izrazil Fak.

Norvežanka Marte Olsbu Roeiseland med današnjo štafeto. Foto: EPA

Slovenkam se je zalomilo že v prvi predaji
Slovenski nastop se je končal po prvem streljanju Nine Zadravec, zadnje slovenske tekmovalke. Na strelišču ni zadela dveh tarč, najboljše reprezentance pa so jo tedaj ujele za en krog, kar je pomenilo konec tekme za mlado slovensko vrsto.

Na 4 x 6 km so se zmage veselile Norvežanke v sestavi Karoline Knotten, Ingrid Tandrevold, Tiril Eckhoff in Marte Olsbu Roeiseland, druge so bile Francozinje Anais Bescond, Julia Simon, Justina Braisaz in Anais Chevalier s 24,5 sekunde zaostanka, tretje so bile Švedinje Johanna Skottheim, Linn Persson, Hanna Oeberg in Elvira Oeberg (+32,5).