Filip Flisar je bil v letošnji sezoni najvišji 16. v Innichenu. Foto: SZS

To je njegova druga najboljša uvrstitev v letošnji sezoni. Po kvalifikacijah je kazalo celo bolje, saj je imel sedmi čas. Zmagal je Švicar Alex Fiva pred Avstrijcem Johannesom Rohrweckom in rojakom, olimpijskim prvakom Michaelom Schmidom.

Drugi slovenski predstavnik Blaž Ogorelc se je uvrstil na 22. mesto. Vodstvo v svetovnem pokalu je prevzel Šved Victor Oehling Norberg (319 točk), Ogorelc je 40., Flisar pa 41., oba imata 35 točk.

Saša Farič že končala sezono
Pri ženskah je bila najboljša Francozinja Ophelia David, drugo mesto je zasedla Švicarka Fanny Smith, tretje pa Kanadčanka Marielle Thompson, vodilna v svetovnem pokalu. Slovenk ni bilo na startu, saj je Saša Farič zaradi osebnih razlogov že končala sezono.

Kombinatorci sedmi v Oberstdorfu
Nordijski kombinatorci v postavi Marjan Jelenko, Gašper Berlot, Mitja Oranič in Matic Plaznik so na ekipni tekmi svetovnega pokala v Oberstdorfu osvojili sedmo mesto. Zmagali so Nemci pred Francozi in Avstrijci.