Maiken Falla se veseli prve (posamezne) zmage v svetovnem pokalu. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Dario Cologna
Dario Cologna je na Rogli osvojil prvo in drugo mesto. Foto: Reuters
Dario Cologna je na Rogli v dveh dneh osvojil 186 točk za svetovni pokal. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Na Rogli šprinterski preizkušnji
Falla in Cologna najboljša šprinterja na Rogli

Najboljši slovenski šprinterki sta v četrtfinalu odlično opravili svoje delo, saj sta se takoj po štartu postavili na prvo mesto, ves čas vodili in slavili v svoji skupini. Podobno taktiko sta imeli tudi v polfinalu, kjer sta vodili vse do ciljnega šprinta, Vesna Fabjan je osvojila tretje mesto in za tri desetinke ostala brez finala, Katja Višnar pa je v zadnjih metrih ostala brez moči in končala na petem mestu. Slovenske šprinterke tako letos še niso nastopile v velikem finalu.

Želela si je teka v finalu
"Čudovita publika, prekrasen dan, v užitek mi je bilo tekmovati, želela sem si nastopiti v finalu," je po zadnjem nastopu povedala Fabjanova in se potolažila z ugotovitvijo: "Tudi na težkih progah lahko konkuriram najboljšim."

Tudi preostali Slovenki med najboljših 30
V bojih na izpadanje sta nastopili tudi preostali Slovenki - Alenka Čebašek in Barbara Jezeršek, ki sta v svojih četrtfinalnih skupinah osvojili zadnje mesto.

Slovenci daleč od prve 30-erice
V moški konkurenci so prav tako nastopili štirje Slovenci, a se nobenemu pričakovano ni uspelo uvrstiti v boje na izpadanje. Matjaž Gregorc je bil 67., Luka Prosen 68., Gregor Kralj 72., Boštjan Klavžar pa 73.

Zmagi za Northuga in Kowalczykovo
V soboto sta bili na sporedu tekmi s skupinskim štartom v klasični tehniki, zmagala sta Norvežan Petter Northug in Poljakinja Justyna Kowalczyk.