Tina Maze je v cilju objela Fabienne Suter. Za zmenek z zgodovino bo še dovolj priložnosti. Foto: Reuters
Tina Maze
Tina Maze je hitro pozabila razočaranje s sobotnega smuka. Foto: Reuters
Tina Maze
Tina Maze se je v skupnem seštevku svetovnega pokala povzpela na tretje mesto. Foto: Reuters
Suterjeva preprečila slavje Mazejevi
Mazejeva zaostala le za Suterjevo

Najboljša slovenska smučarka zadnjih let je v soboto osvojila "le" 18. mesto. Na tretjem letošnjem superveleslalomu je s štartno številko 10 nastopila odlično, predvsem v spodnjem delu je ogromno pridobila in vodila vse do številke 21. Takrat se je na progo podala Švicarka Fabienne Suter, ki si je v prvi polovici nabrala neulovljivo prednost. Na cilju je bila hitrejša za 34 stotink sekunde.

Na desni strani si lahko ogledate vožnjo Tine Maze.

Izkoristila tehnično postavitev
"Super, vesela sem. Na štartu je prisotno veliko nemirnosti. Težko je verjeti vase. Nisem se ustrašila, ampak sem napadala. Proga je bila zahtevna, do izraza smo prišle tehnične smučarke," je bila zadovoljna Tina, ki je v skupnem seštevku svetovnega pokala napredovala na tretje mesto. "Ko sem videla njeno uvrstitev, sem si najprej rekla 'šit', a tako pač je. Najbrž je imela boljše pogoje, a sem vseeno zadovoljna," je dvojno zmago Stöcklija, švicarskega proizvajalca smuči, pokomentirala slovenska športnica leta.

V prvi sedmerici kar štiri Švicarke
Na tretjem mestu je Avstrijka Anna Fenninger (+0,74). Odličen švicarski dan so dopolnile Fränzi Aufdenblatten, Lara Gut in Dominique Gisin, ki so zasedle mesta od štiri do sedem. Švicarski paket je s šestim mestom razbila presenečenje tekme Veronique Hronek, Nemka je s številko 38 osvojila šesto mesto. Spet je razočarala zmagovalka prvih dveh superveleslalomov Lindsey Vonn, ki je bila le 18. Ilka Štuhec in Maruša Ferk sta bili za točke prepočasni.

Z vsemi zmagami ostaja peterica
Tina Maze
bi se z morebitno zmago zapisala med legende alpskega smučanja, saj je superveleslalom edina disciplina, v kateri do zdaj v svetovnem pokalu še ni stopila na najvišjo stopničko. To je do zdaj uspelo le Petri Kronberger, Pernilli Wiberg, Janici Kostelić, Anji Pärson in Lindsey Vonn.