30-letna Daniela Merighetti je bila pred današnjo tekmo le enkrat na zmagovalnem odru - leta 2003 je bila v Äreju druga na veleslalomu. Na njeni najljubši progi v Cortini ji je tokrat uspelo stopiti na najvišjo zmagovalno stopničko. Foto: Reuters
Lindsey Vonn
Lindsey Vonn je smučala v trenutku, ko je bilo na progi precej vetrovno, zato se je morala zadovoljiti z 2. mestom. Po slabem prejšnjem koncu tedna v Bad Kleinkircheimu je očitno prebrodila krajšo krizo. Foto: Reuters
Le šest stotink je zmanjkalo, da bi bila Tina Maze petič v letošnji sezoni med najboljšimi tremi. Foto: Reuters
Tina Maze
Najboljša slovenska športnica je kljub virozi smučala zelo dobro in je v skupnem seštevku svetovnega pokala le še sedem točk za drugouvrščeno Marlies Schild. Že po nedeljskem superveleslalomu je pričakovati, da bo Mazejeva pred avstrijsko specialistko za slalom. Foto: Reuters
Mazejeva tik pod stopničkami

Mazejeva, ki je na prejšnjih treh smukaških tekmah svetovnega pokala osvojila vsega 23 točk, je očitno v hitrih disciplinah rešila težave s smučmi in se lahko vključi v boj za veliki kristalni globus. Na agresivnem snegu in v sončnem vremenu je bila hitra zlasti v srednjem, tehničnem delu olimpijske proge Tofana. S številko 12 je prevzela vodstvo, takoj za njo pa je nastopila Daniela Merighetti in bila 46 stotink hitrejša.

Maze: Moralo se je vse skupaj obrestovati tudi v smuku
"Moram reči, da se zelo dobro počutim. S pomočjo Andree Massija in dr. Turela iz Kliničnega centra smo zelo dobro odreagirali, tako da sem se na startu počutila zelo močno. Bolezen mi danes ni povzročala težav in upam, da bo jutri tudi dober dan na superveleslalomu, le da si ne želim ponovno četrtega mesta. Nekaj tekmovalk za mano je imelo veter v hrbet, zato menim, da tekma ni bila regularna, ker se je veter preveč spreminjal. Bistveno je tudi, da so bile smuči dobro pripravljene, da imam zaupanje v material. Smučam dobro in moralo se je enkrat vse skupaj obrestovati tudi v smuku," je po zelo dobrem uspehu povedala slovenska šampionka.

Veter ustavil Vonnovo
Pri nastopu najboljših je bil veter močnejši, tako da smukaška kraljica te sezone Lindsey Vonn kljub skorajda brezhibni vožnji ni mogla na vrh in je zaostala 21 stotink. Tretje mesto je osvojila Maria Höfl Riesch. V skupnem seštevku svetovnega pokala se je Mazejeva drugouvrščeni Marlies Schild približala le na sedem točk, Vonnova pa je 251 točk spredaj. Ker se je Črnjanka zdaj v vseh disciplinah sposobna uvrščati med najboljše tri, bo boj za globus še zanimiv.

"Smo edina ekipa v hitrih disciplinah, ki nima zdravnika. Ni posluha za to. Naredil sem, kar sem lahko. Po telefonu mi je pomagal dr. Matjaž Turel. Brez recepta je težko dobiti pravo zdravilo. Takšne improvizacije mi niso všeč," je za Radio Slovenija povedal vodja Tinine ekipe Andrea Massi.

Niz četrtih mest v Cortini

Do zmagovalnega odra je 28-letni Mazejevi, ki je smučala brez spornega perila, zmanjkalo le šest stotink. V Cortini d'Ampezzo je že petič osvojila četrto mesto (po dvakrat v smuku in veleslalomu, enkrat v superveleslalomu) in še čaka na preboj med najboljše tri. Vseeno tokratno četrto mesto lahko označimo za hvaležno, saj je imela Tina težave z zdravjem in je zaradi viroze ter bruhanja v petek ni bilo na žrebanje štartnih številk, Andrea Massi pa je po telefonu iskal pravo zdravilo.

Novih 11 točk za Ferkovo
Maruša Ferk, ki ima težave s kolenom, je bil na prvih vmesnih časih hitra, v spodnjem delu pa si je nabrala preveč zaostanka za vrhunsko uvrstitev. Končala je na 20. mestu. Ilka Štuhec je odstopila, na srečo pa se je izognila padcu. Mariborčanka je tretjič na štirih letošnjih smukaških tekmah ostala brez uvrstitve.