Marit Björgen je v karieri že trikrat postala olimpijska, kar 12-krat pa svetovna prvakinja. Foto: EPA

Björgnova, ki ima v svetovnem pokalu že 63 zmag, je v svoji karieri osvojila tudi sedem olimpijskih medalj, kar trikrat pa je bila zlata v Vancouvru pred štirimi leti in zdaj prihaja ob pravem času v vrhunsko formo. 33-letnica zvezdnica smučarskega teka je bila zelo prepričljiva, saj je slavila s solofinišem in vsem tekmicam vrgla rokavico ter dokazala, da jo bo v Sočiju zelo težko premagati.

Prva zasledovalka rojakinja Therese Johaug, sicer vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala, je bila počasnejša za 36,7 sekunde, Švedinja Charlotte Kalla, ki je preprečila popolno norveško slavje, pa je na tretjem mestu zaostala 42,9 sekunde.

Čebaškova 41., Jezerškova 46.
Na startu sta bili dve Slovenki. Alenka Čebašek je bila 41., Barbara Jezeršek pa je preizkušnjo končala na 46. mestu. V skupnem seštevku svetovnega pokala so na vrhu kar štiri Norvežanke. Vodi Johaugova, druga je Astrid Jacobsen Uhrenholdt, tretja Björgnova, četrta pa Heidi Weng. Najvišje uvrščeni Slovenki v skupnem seštevku svetovnega pokala sta Katja Višnar in Vesna Fabjan, na 40. in 42. mestu.